U Španělska zachránili 190 uprchlíků, ztracenou třetí loď našli

U jihošpanělského pobřeží byly v pondělí večer objeveny dva čluny se 119 migranty, které pak záchranáři bezpečně dopravili do přístavu Málaga. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na tamní Červený kříž. Dnes našli ve vodách Středomoří jižně od Málagy třetí loď se 67 běženci, po které od pondělí pátrali. I tyto migranty záchranáři převezli do španělského přístavu.

Přidejte svůj názor 49 komentářů

uprchlíci
doporučujeme

Všechny tři lodě s migranty, kteří utíkají z Afriky do Evropy před ozbrojenými konflikty a bídou, vypluly z Maroka. Mezi lidmi zachráněnými v pondělí je podle informací sdělovacích prostředků 26 žen a pět dětí. Všichni běženci pocházejí z afrických zemí jižně od Sahary a jsou v pořádku.

Podle údajů španělských úřadů se loni do Španělska dostalo, ať už po moři nebo po zemi, kolem 32.000 migrantů. Ve srovnání s předcházejícím rokem 2018 je to výrazně méně. Nicméně z Maroka přes Středozemní moře se dál snaží dostat do Evropy velký počet Afričanů. Počet běženců plavících se přes Gibraltarskou úžinu sice loni podstatně klesl, nicméně vzrostl počet těch, kteří míří na Kanárské ostrovy.

Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) se loni do Evropy dostalo celkem 127.590 migrantů. Dalších 1291 při snaze překonat Středozemní moře zemřelo.

Loading...
Vstupte do diskuze (49)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Švýcarsko eviduje tři nové případy koronaviru, nemoc Covid-19 je ve Vídni

27.02.2020 15:05 Švýcarsko dnes oznámilo, že v zemi jsou tři nové případy nákazy koronavirem, tamní úřady celkem…

Itálie hlásí 14 obětí nákazy, guvernér Lombardie je v karanténě

27.02.2020 14:13 Aktualizováno V Itálii zemřeli další dva lidé nakažení novým koronavirem, počet obětí epidemie tak v zemi stoupl…

Opatření proti koronaviru: Slovensko začne na hranicích kontrolovat auta

27.02.2020 14:08 Slovensko od pátku, nejpozději od soboty, kvůli šíření nového typu koronaviru začne na hranicích…

Bývalí diplomaté nesouhlasí s blízkovýchodním plánem USA, dokument…

27.02.2020 13:34 Pět desítek bývalých evropských ministrů zahraničí a dalších politiků se podepsalo pod dokument…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama