Kriminalita v německých bazénech neroste, ukazují statistiky

Když v létě muselo být kvůli sporům návštěvníků třikrát vyklizeno koupaliště v Düsseldorfu, začalo se v Německu diskutovat o tom, zda se i v důsledku četné migrace z posledních let v bazénech a na koupalištích nezvyšuje kriminalita, včetně sexuálních trestných činů.

Úřední statistiky, které zveřejnila veřejnoprávní televize ARD, ale nic takového neukazují.

Například v Berlíně, který má ze všech německých měst nejvíce (přes 50) bazénů a koupališť, v uplynulých letech počet sexuálních deliktů v nich nebo v jejich blízkosti klesal. V roce 2016 jich podle místní radnice bylo 16, předloni 15 a loni 12. Návštěvníků mají berlínské bazény a koupaliště přes šest milionů ročně.

Celkově v letech 2015 až 2018 zaznamenala berlínská policie 1225 trestných činů v těchto rekreačních zařízeních nebo jejich bezprostřední blízkosti. Nejčastěji šlo o krádeže (55 procent), násilné trestné činy tvořily 16 procent. V případech, kde se podařilo určit pachatele, to ze 28 procent byli cizinci. V Berlíně cizinci tvoří podle různých statistik mezi 20 a 25 procenty obyvatel.

Nárůst kriminality v bazénech ani výraznou souvislost s národností pachatelů podle ARD nezaznamenala ani další z 20 největších německých měst. Případů, kdy bylo nutné kvůli sporům bazén či koupaliště uzavřít a vyklidit bylo od roku 2015 v těchto městech pět. Dva v Berlíně a tři právě v Düsseldorfu.

Související

Více souvisejících

Německo uprchlíci kriminalita

Aktuálně se děje

před 11 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Černobylská jaderná elektrárna

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Školačky v Kutné Hoře rozrušila hodina s psycholožkou. Zasahovala záchranka

Neobvyklý incident se ve čtvrtek dopoledne stal na SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře. Do školy museli přijet záchranáři kvůli kolapsu několika žákyň během intervence školní psycholožky ohledně špatných vztahů ve třídě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy