Belgie a Nizozemí pod náporem epidemie, počty nakažených trhly nový rekord

V Belgii za posledních 24 hodin přibylo téměř 24 tisíc lidí nakažených koronavirem, což je vůbec nejvyšší denní přírůstek od začátku pandemie nemoci covid-19. V jedenáctimilionové zemi, která má v současnosti spolu s Českem nejhorší statistiky v Evropě, přesáhl denní průměr nakažených za poslední týden 15.000, dál roste i počet pacientů v nemocnic, které se blíží svým limitům.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

"Zatím se žádné údaje nevyvíjejí pozitivně," řekl dnes mluvčí belgického ústředí pro boj s covidem Yves Van Laethem. Roste podle něj nejen počet nových pozitivních případů, kterých je od jara celkově již téměř 400.000, ale i podíl pozitivních testů. Infikována je v současnosti více než čtvrtina testovaných.

Belgická média přinášejí zprávy o tom, že některým nemocnicím brzy dojdou lůžka a budou muset začít odmítat některé pacienty. Počet lidí hospitalizovaných s covidem-19 vzrostl ke dnešku o více než dvě stovky a překročil šestitisícovou hranici.

Průměrný počet lidí, kteří s touto nemocí zemřeli, vzrostl v posledním týdnu na 79 denně. Celkem Belgie registruje přes 11.300 obětí pandemie, téměř 10.000 lidí přitom zemřelo za první vlny na jaře.

Očekává se, že vláda dnes kvůli nepříznivému vývoji oznámí další omezení veřejného života. Mohlo by k nim patřit například uzavření některých obchodů či další omezování pohybu lidí.

V Nizozemsku počet infekcí nově vzrostl o 11.119, čímž byl překonán dosud nejvyšší denní přírůstek 10.343 nakažených z tohoto pondělí. Za vysokou bilanci však částečně mohou se zpožděním nahlášená data i vyšší počet provedených testů, oznámila dnes s odvoláním na Národní institut veřejného zdraví (RIVM) nizozemská média. Procento pozitivních vzorků i po zvýšení kapacity testování podle mluvčího RIVM zůstává stejné.

V zemi s přibližně 17 miliony obyvatel se od propuknutí epidemie koronavirem nakazilo přes 341.000 lidí. Nizozemsko za posledních 24 hodin také ohlásilo 87 úmrtí na komplikace spojené s koronavirem, což je podle tamních médií nejvíce od května.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu zemřelo na covid 487 pacientů za den, nejvíc od počátku epidemie

02.12.2020 21:45 Aktualizováno Německé úřady za 24 hodin zaznamenaly 487 úmrtí v souvislosti s covidem-19, od počátku epidemie jde…

Ve Španělsku bude moci zasednout k vánočnímu stolu až 10 lidí

02.12.2020 20:37 Španělská vláda a autonomní oblasti se dnes dohodly na některých pravidlech, jež budou platit o…

V Itálii vzrostl počet nově nakažených, v Turecku počet úmrtí

02.12.2020 19:02 Itálie dnes zaznamenala nárůst nových případů nákazy koronavirem, kterých přibylo za poslední den…

Rakousko začne rozvolňovat. Otevře obchody a školy, od 24. prosince umožní…

02.12.2020 18:55 Aktualizováno Rakousko začne od pondělí uvolňovat přísná opatření, která přijalo v boji proti koronaviru. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama