Ve Španělsku zase stoupá počet obětí koronaviru, řeší se prodloužení nouzového stavu

Ve Španělsku vzrostl počet zemřelých s koronavirem za den o 244 poté, co předchozí tři dny byly denní přírůstky vždy nižší než 200. Oznámilo to dnes španělské ministerstvo zdravotnictví.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Polovina nových úmrtí připadá na Katalánsko a Madrid, uvedl deník El País. Dohromady si pandemie covidu-19 v jihoevropské zemi vyžádala už 25.817 obětí.

Španělsko do dneška evidovalo dohromady 220.325 lidí s koronavirem SARS-CoV-2, což je o 996 více než v úterý. Denní přírůstek diagnostikovaných případů se oproti předchozí bilanci snížil. V úterý španělské úřady hlásily 1318 dalších případů koronavirové nákazy.

Španělsko tak patří mezi koronavirem nejhůře zasažené země světa. Co do počtu nakažených jej překonaly pouze Spojené státy a pokud jde o počet obětí, je na čtvrté příčce za USA, Británií a Itálií.

Španělský parlament dnes má hlasovat o prodloužení nouzového stavu o další dva týdny. Premiér Pedro Sánchez dnes před zákonodárci prohlásil, že neprodloužení nouzového stavu by byl "absolutní omyl". "Potřebujeme několik dalších týdnů omezení pro zajištění zdraví," řekl socialistický politik.

Španělsko mezitím začalo postupně uvolňovat protiepidemická opatření. Například od pondělí mohly po téměř dvou měsících za přísných pravidel otevřít všechny obchody a provozovny s rozlohou menší než 400 metrů čtverečních nebo také kadeřnictví.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Maďarsko zpřísní režim na hranicích, mnozí neprojdou

12.07.2020 14:58 Maďarsko od středy zpřísní kontroly na svých hranicích s cílem zpomalit šíření koronaviru. Lidé…

Poláci si vybírají prezidenta. Komentátorka řekla, jak se budou rozhodovat

12.07.2020 13:00 Nedělní finále polských prezidentských voleb rozhodne o dalším směřování politiky našich severních…

Lídři Srbska a Kosova obnovili jednání o normalizaci vztahů, rozhovory…

12.07.2020 12:10 Vrcholní představitelé Srbska a Kosova dnes obnovili rozhovory o normalizaci vztahů mezi oběma…

Německo hlásí 248 nových případů koronaviru, v Rakousku přibylo 114…

12.07.2020 11:16 Aktualizováno Německo hlásí dalších 248 potvrzených případů koronavirové nákazy za poslední den. Dohromady dosud…

Související:

Právě se děje

Další zprávy