Švédsko hlásí další desítky mrtvých s covidem-19

Švédsko dnes hlásí 96 úmrtí mezi lidmi s covidem-19, napsala agentura Reuters s odvoláním na statistiky švédského zdravotního úřadu. Poměrně vysoký údaj souvisí s tím, že švédské úřady informace o některých úmrtích dostávají i s několikadenním zpožděním; nejnovější data byla podle Švédské agentury pro veřejné zdraví oznámena za období od 30. října do 17. listopadu. Dohromady dosud v nejpostiženější severské zemi zemřelo 6321 lidí z celkového počtu téměř 200.000 nakažených.

Švédsko
doporučujeme

Švédsko, jehož odlišná strategie v boji s koronavirem přitahuje světovou pozornost, má v poměru k počtu obyvatel několikrát více úmrtí v souvislosti s covidem-19 než kterýkoli z jeho severských sousedů. Je na tom ale lépe než některé velké evropské státy, které přitom v průběhu pandemie přijaly mnohem přísnější protiepidemická opatření.

Švédská vláda se dosud situaci snažila zvládnout bez plošných zákazů a příkazů, vydávala doporučení a spoléhala především na zodpovědnost občanů. Nyní ale i Švédsko opatření výrazně zpřísňuje. Například v pondělí premiér Stefan Löfven oznámil, že na veřejnosti se od čtvrtka bude smět setkávat pouze osm lidí, zatímco dosud to bylo 300.

Dnes Švédsko hlásí 4007 nových případů infekce, což je daleko za rekordním počtem 5990 zaznamenaným minulý pátek. Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) se letos ve Švédsku koronavirem nakazilo 196.446 lidí. Je tak možné, že dvousettisícová hranice počtu infikovaných bude překonána už ve čtvrtek.

Sousední Norsko dnes oznámilo první úmrtí dítěte s covidem-19 v zemi. "Ve středu zemřelo na nemoc spojenou s covidem dítě hospitalizované v univerzitní nemocnici Haukeland," uvedlo na twitteru zdravotnické zařízení ve městě Bergen na západě Norska. "Dítě trpělo dalším vážným chronickým onemocněním," dodala nemocnice bez dalších podrobností o věku či povaze onemocnění zemřelého dítěte.

Norské zdravotnické úřady dnes oznámily, že v zemi už ve spojitosti s covidem-19 zemřelo 299 nakažených. Od začátku epidemie se v Norsku koronavirem infikovalo nejméně 30.133 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo by si napřesrok mohlo půjčit přes 180 miliard eur

26.11.2020 18:23 Německá vláda by si v příštím roce mohla půjčit přes 180 miliard eur (zhruba čtyři biliony Kč),…

Veto unijního rozpočtu je podle Maďarska a Polska nutné

26.11.2020 18:16 Aktualizováno Maďarsko a Polsko považují za nutné své veto sedmiletého rozpočtu Evropské unie a unijního fondu na…

Itálie hlásí za poslední den víc nakažených i úmrtí s covidem-19

26.11.2020 17:47 V Itálii přibylo za posledních 24 hodin 29.003 nákaz koronavirem SARS-CoV-2 a dalších 822 mrtvých v…

Turecko průzkumem ve Středomoří dál provokuje, EU zvažuje přísnější sankce

26.11.2020 17:43 Aktualizováno Turecku hrozí přísnější sankce ze strany Evropské unie kvůli průzkumu zásob ropy a zemního plynu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama