Výbuch v dole v Německu si vyžádal dva zraněné

Dva lidé utrpěli zranění při dnešní explozi v dole nedaleko města Halle ve středním Německu. Informoval o tom list Mitteldeutsche Zeitung. Zhruba 35 dalších osob, které zůstaly uvězněné pod zemí, se podle policie po několika hodinách podařilo vyprostit.

Přidejte svůj názor

Důl, ilustrační foto
doporučujeme

Výbuch se odehrál v dole u obce Teutschenthal, která leží jen několik kilometrů západně od Halle ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko. Příčina exploze zatím není jasná. Podle agentury DPA se mohl vznítit plyn, který se v podzemních prostorách nahromadil. Na místě zasahovaly desítky hasičů a záchranářů.

Po výbuchu zůstalo pod zemí uvězněno asi 35 lidí, kteří se ukryli v bezpečnostních prostorách, zhruba 700 metrů pod povrchem. Podle mluvčího zemského báňského úřadu měli k dispozici přívod vzduchu. Krátce před polednem policie na twitteru informovala, že se všechny z dolu podařilo dostat na povrch. Z dolu vyšli zřejmě nepoškozenou šachtu.

Oba zraněné převezli záchranáři do nemocnice. Jeden utrpěl těžká a druhý lehká zranění. Ze zavalených lidí podle policie nikdo zraněn nebyl.

V dole Teutschenthal pracuje zhruba sto lidí. Těžit se zde přestalo v roce 1982, v posledních patnácti letech tu horníci pracují na stabilizaci. Ve starých šachtách se také uskladňuje odpad, především z těžby v jiných dolech. Původně se v Teutschenthalu těžily draselné soli i sůl kamenná.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi dali na Letné Babišovi ultimátum. Musí si vybrat, píše slovenský tisk

18.11.2019 09:51 Český premiér Andrej Babiš dostal k výročí sametové revoluce ultimátum, píše dnes slovenský tisk k…

Francouzská policie zatkla muže, který zapálil 900 aut

18.11.2019 08:04 Francouzská policie zatkla muže, kterého podezírá, že je sériovým žhářem a v posledních pěti letech…

17. listopad se na Slovensku vyhrotil: Slova o grázlech, dle Fica není co…

18.11.2019 00:02 Aktualizováno Třicáté výročí pádu totality v Československu si dnes v Bratislavě připomněli špičky slovenské…

Oslavy "sametu": Pellegrini vybídl ke spojení společnosti, Danko…

17.11.2019 20:42 Slovensko potřebuje po 30 letech od pádu komunismu překonat rozdělení společnosti v souvislosti s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama