Rusko pozastavilo cesty poslanců do USA, požaduje omluvu za víkendový incident

Ruský parlament pozastavil cesty poslanců do Spojených států, dokud se americká strana neomluví za víkendový incident na newyorském letišti, kde byla hodinu vyslýchána poslankyně Státní dumy Inga Jumaševová.

Moskva, Kreml
doporučujeme

Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na vedení dolní komory ruského parlamentu. Zrušena byla například plánovaná cesta Anatolije Aksakova, šéfa jednoho z parlamentních výborů.

Jumaševová se v Kalifornii zúčastnila mezinárodní konference a před odletem do Ruska ji v New Yorku zadrželi agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), uvedl TASS.

Výslech trval hodinu, o jeho obsahu ruská ani americká strana neinformovala. Ruské velvyslanectví ve Washingtonu proti incidentu protestovalo na ministerstvu zahraničí USA.

Zadržení Jumaševové, která je předsedkyní parlamentního výboru pro kontakty s americkým Kongresem, označil předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin za bezprecedentní akt. Podle TASS budou veškeré cesty ruských poslanců do USA pozastaveny do doby, než americká strana incident vysvětlí a omluví se za něj.

Témata: Rusko | USA | FBI | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie v Minsku použila vodní děla a zatýká demonstranty

23.09.2020 20:34 Aktualizováno Běloruská policie použila vodní děla k rozehnání demonstrantů, kteří v hlavním městě protestovali…

Ruská stíhačka se zřítila během výcviku, možná byla sestřelena

23.09.2020 20:03 Aktualizováno Ruskou stíhačku Su-30, která se v úterý zřítila u Tveru, mohla omylem sestřelit jiná stíhačka během…

V Británii za den přibylo 6178 potvrzených případů koronaviru

23.09.2020 19:25 Británie za uplynulých 24 hodin zaznamenala 6178 nových případů koronaviru a 37 úmrtí pacientů s…

Rusko slíbilo odvetu za kroky EU, rozšíří svou černou listinu

23.09.2020 18:20 Rusko na základě reciprocity rozšíří svou černou listinu jako odpověď na sankce ze strany Evropské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama