Rusko rozmístí rakety na Kubě? Medveděv odpověděl

Předseda ruské vlády Dmitrij Medveděv při nynější návštěvě Havany nejednal o rozmístění ruských raket středního a krátkého doletu na Kubě. Podle agentury TASS to dnes v Moskvě řekl náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov. Medveděv dnes ukončil dvoudenní pobyt na karibském ostrově prohlášením, že Rusko a Kuba neustoupí vnějšímu tlaku a jejich odpovědí na něj bude jejich těsná spolupráce.

Dmitrij Medveděv
doporučujeme

Rjabkov důrazně popřel, že by Moskva a Havana jednaly o rozmístění ruských raket středního a krátkého doletu na Kubě. "Ne, takové téma jsme neprobírali. Není žádný důvod se jím zabývat," citovala agentura TASS vyjádření Rjabkova.

Náměstek v této souvislosti poukázal na to, že platí moratorium na rozmísťování takových systémů do té doby, "dokud se neobjeví americké systémy". "V tomto ohledu se nyní nic nezměnilo," konstatoval Rjabkov. "Během (Medveděvovy) návštěvy se neposuzovaly ani žádné tomu blízké otázky," dodal.

Medveděv na závěr návštěvy v kubánské metropoli řekl, že žádné sankce vůči bývalému Sovětskému svazu a nyní proti Rusku ke změnám v zahraniční politice Moskvy nikdy nevedly. A tak to podle něj zůstane. "Rusko se nepoddá vnějšímu tlaku, stejně jako Kuba, a odpovědí na tlak musí být naše těsnější spolupráce," zdůraznil premiér. Poznamenal přitom, že nyní se vůbec "upevňuje součinnost Ruska a latinskoamerických zemí".

Předseda ruské vlády své hostitele také ujistil, že spolupráce s Kubou má pro Rusko mimořádný význam, protože obě země měly vždy vřelé vztahy. "Kuba zůstává důležitým partnerem Ruska v Latinské Americe," zdůraznil podle agentury TASS ruský premiér.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ukrajina za den zaznamenala rekordních 3.833 případů koronaviru

26.09.2020 11:33 Ukrajina zaznamenala za uplynulý den rekordních 3833 případů koronaviru, uvedla dnes agentura…

U ukrajinského Charkova se zřítil vojenský letoun, nejméně 22 mrtvých

25.09.2020 21:59 Aktualizováno Nejméně 22 osob zahynulo, když se dnes večer na východě Ukrajiny zřítil vojenský letoun. Antonov An…

Alexej Navalnyj poděkoval svým neznámým zachráncům

25.09.2020 21:38 Ruský kritik Kremlu Alexej Navalnyj dnes prostřednictvím internetu poděkoval svým zachráncům,…

Covid: Reprodukční číslo v Británii je vyšší, než se odhadovalo. Rekord…

25.09.2020 19:12 Aktualizováno Reprodukční číslo, které poskytuje představu, kolik lidí může nakazit jeden člověk s koronavirem,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama