Rusko rozmístí rakety na Kubě? Medveděv odpověděl

Předseda ruské vlády Dmitrij Medveděv při nynější návštěvě Havany nejednal o rozmístění ruských raket středního a krátkého doletu na Kubě. Podle agentury TASS to dnes v Moskvě řekl náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov. Medveděv dnes ukončil dvoudenní pobyt na karibském ostrově prohlášením, že Rusko a Kuba neustoupí vnějšímu tlaku a jejich odpovědí na něj bude jejich těsná spolupráce.

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Dmitrij Medveděv
doporučujeme

Rjabkov důrazně popřel, že by Moskva a Havana jednaly o rozmístění ruských raket středního a krátkého doletu na Kubě. "Ne, takové téma jsme neprobírali. Není žádný důvod se jím zabývat," citovala agentura TASS vyjádření Rjabkova.

Náměstek v této souvislosti poukázal na to, že platí moratorium na rozmísťování takových systémů do té doby, "dokud se neobjeví americké systémy". "V tomto ohledu se nyní nic nezměnilo," konstatoval Rjabkov. "Během (Medveděvovy) návštěvy se neposuzovaly ani žádné tomu blízké otázky," dodal.

Medveděv na závěr návštěvy v kubánské metropoli řekl, že žádné sankce vůči bývalému Sovětskému svazu a nyní proti Rusku ke změnám v zahraniční politice Moskvy nikdy nevedly. A tak to podle něj zůstane. "Rusko se nepoddá vnějšímu tlaku, stejně jako Kuba, a odpovědí na tlak musí být naše těsnější spolupráce," zdůraznil premiér. Poznamenal přitom, že nyní se vůbec "upevňuje součinnost Ruska a latinskoamerických zemí".

Předseda ruské vlády své hostitele také ujistil, že spolupráce s Kubou má pro Rusko mimořádný význam, protože obě země měly vždy vřelé vztahy. "Kuba zůstává důležitým partnerem Ruska v Latinské Americe," zdůraznil podle agentury TASS ruský premiér.

Loading...
Vstupte do diskuze (37)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruské jaderné ponorky odpálily rakety. Všechny zasáhly cíl, hlásí…

17.10.2019 16:56 Jaderné ponorky ruské Severní a Tichooceánské flotily během cvičení strategických jaderných sil z…

Ukrajina doplatila na Porošenkovu čistku. Musí odškodnit vyhozené úředníky

17.10.2019 14:44 Evropský soud pro lidská práva dnes odsoudil Ukrajinu za lustrační zákon a následnou čistku mezi…

Mobil způsobuje homosexualitu? Rus si to rozmyslel, žalobu na Apple stáhl

17.10.2019 13:22 Moskvan, který požadoval od společnosti Apple milion rublů za to, že z něj prý udělala homosexuála,…

Vztah Rusů k Ukrajině? Došlo k zásadnímu obratu. Nový průzkum

17.10.2019 08:44 Po zvolení Volodymyra Zelenského do čela Ukrajiny a po zmírnění protiukrajinských výpadů v ruských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama