V Moskvě skončily komunální volby. Sčítají se hlasy, nervozita roste

V ruském hlavním městě se dnes večer zavřely volební místnosti, v nichž voliči rozhodovali o složení příštího městského zastupitelstva. Přestože komunální volby se konaly ve více než 80 regionech Ruské federace, hlasování v Moskvě vyvolává v médiích i v Kremlu největší pozornost. Očekávají se zejména výsledky vládní strany Jednotné Rusko, která se potýká s poklesem popularity.

Moskva
doporučujeme

Ukazatelem nálady Moskvanů je podle sociologů i volební účast, která je zřejmě nižší, než se čekalo. Hodinu před uzavřením uren v 18:00 SELČ se pohybovala kolem 17 procent. Podle agentury Interfax se první předběžné výsledky očekávají kolem 22:00 SELČ, konečné výsledky mají být k dispozici v pondělí.

Moskevské zastupitelstvo, kde mělo dosud většinu Jednotné Rusko, se obmění více než z poloviny. Má 45 míst, z nichž jen ve dvaceti případech radní svůj post obhajují. Na každý mandát kandidovalo v průměru pět lidí. Opoziční politici ale mezi nimi často nejsou, protože městská volební účast více než padesáti z nich zakázala kandidovat kvůli údajným formálním nesrovnalostem při registraci.

zdroj: YouTube

Zahraniční pozorovatelé na ruské místní volby pozváni nebyli. Podle dosavadních informací k vážným porušením volebních zákonů během hlasování nedošlo. V Moskevské oblasti místní komise doporučila zrušit kvůli podvodům volby v jednom okrsku obce Sergijev Posad vzdálené asi 55 kilometrů severovýchodně od hlavního města.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ukrajina zařadila ČR a SR do červené koronavirové zóny

05.08.2020 12:23 Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví zařadilo do tzv. červené zóny s nepříznivou koronavirovou…

Covid-19: Počet nakažených v Rusku roste o tisíce denně, rekord hlásí…

05.08.2020 12:02 Aktualizováno Ukrajina za uplynulý den zaznamenala dalších 1271 případů nákazy novým koronavirem, což představuje…

Velkou Británii zasáhl dle studie kvůli brexitu odliv mozků do EU

04.08.2020 19:31 Po britském rozhodnutí opustit Evropskou unii výrazně vzrostl počet Britů, kteří ze své rodné země…

V Rusku nečekaně propustili z vězení odsouzeného jehovistu

04.08.2020 17:57 V Rusku nečekaně propustili z vězení člena náboženské společnosti Svědkové Jehovovi Gennadije…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama