WHO: Počet úmrtí v souvislosti s covidem byl minulý týden nižší

Celkový globální nárůst počtu zemřelých s covidem-19 v uplynulém týdnu poklesl o tři procenta ve srovnání s předchozím týdnem. Nejvíc nových případů koronavirové nákazy měla Indie - téměř půl milionu. Dohromady ve světě za sedm dní přibylo 1,8 milionu nakažených. Oznámila to dnes Světová zdravotnická organizace (WHO).

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Od prvního výskytu koronaviru v závěru minulého roku v Číně se na celém světě infikovalo přibližně 25,5 milionu lidí a přes 850.000 jich zemřelo.

Respirační nákaza se nadále rychle šíří na americkém kontinentě, odkud je stále hlášena více než polovina všech nově infikovaných a zemřelých na světě, i když v některých oblastech byly zaznamenány mírné poklesy. Peru, Mexiko, Kolumbie a Argentina však zažívají "rostoucí trendy", uvedla dnes WHO.

V Evropě se v týdnu do 30. srpna nejvíc nově nakažených objevilo ve Španělsku, Rusku, Francii a na Ukrajině. Počet nových případů v Itálii poskočil o 85 procent.

Regionem s nejrychlejším nárůstem případů je ale jihovýchodní Asie, částečně kvůli Indii. "Indie hlásila v uplynulých sedmi dnech téměř 500.000 nových případů, což znamená devítiprocentní nárůst ve srovnání s předchozími sedmi dny a největší počet nových případů globálně," konstatovala WHO.

BBC dnes uvedla, že v srpnu Indie zaznamenala téměř dva miliony nových případů nákazy koronavirem, což je největší měsíční přírůstek na světě od začátku pandemie.

V Africe jsou počty nově nakažených na "nových vrcholech" v Etiopii, zatímco v Jihoafrické republice dál klesají, uvedla WHO. JAR přitom dosud evidovala pátý nejvyšší počet infikovaných na světě (podle americké Univerzity Johnse Hopkinse přes 627.000) a nejvíc v Africe.

Menší počty nových případů hlásí také některé dříve silně zasažené africké země jako Ghana, Keňa, Gabon a Madagaskar. WHO však upozorňuje, že čísla by měla být interpretována opatrně, protože je ovlivňuje mnoho faktorů včetně aktuální testovací kapacity.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruská stíhačka se zřítila během výcviku, možná byla sestřelena

23.09.2020 17:07 Ruskou stíhačku Su-30, která se v úterý zřítila u Tveru, mohla omylem sestřelit jiná stíhačka během…

Lukašenko přes pokračující protesty složil prezidentskou přísahu, podle…

23.09.2020 15:48 Aktualizováno Alexandr Lukašenko dnes nečekaně složil přísahu a již pošesté za sebou nastoupil do funkce…

Hrozí kolaps na hranici. Britské kamiony by mohly na vstup do EU čekat až…

23.09.2020 14:34 Až dva dny by na odbavení mohly od počátku příštího roku čekat kamiony přijíždějící z Británie do…

Británie chce potírat misogynii. Nenávist k ženám má být podle komise…

23.09.2020 13:47 Britská nezávislá právní komise, která navrhuje možné změny zákonů, doporučuje v Anglii a Walesu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama