WHO: Počet úmrtí v souvislosti s covidem byl minulý týden nižší

Celkový globální nárůst počtu zemřelých s covidem-19 v uplynulém týdnu poklesl o tři procenta ve srovnání s předchozím týdnem. Nejvíc nových případů koronavirové nákazy měla Indie - téměř půl milionu. Dohromady ve světě za sedm dní přibylo 1,8 milionu nakažených. Oznámila to dnes Světová zdravotnická organizace (WHO).

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Od prvního výskytu koronaviru v závěru minulého roku v Číně se na celém světě infikovalo přibližně 25,5 milionu lidí a přes 850.000 jich zemřelo.

Respirační nákaza se nadále rychle šíří na americkém kontinentě, odkud je stále hlášena více než polovina všech nově infikovaných a zemřelých na světě, i když v některých oblastech byly zaznamenány mírné poklesy. Peru, Mexiko, Kolumbie a Argentina však zažívají "rostoucí trendy", uvedla dnes WHO.

V Evropě se v týdnu do 30. srpna nejvíc nově nakažených objevilo ve Španělsku, Rusku, Francii a na Ukrajině. Počet nových případů v Itálii poskočil o 85 procent.

Regionem s nejrychlejším nárůstem případů je ale jihovýchodní Asie, částečně kvůli Indii. "Indie hlásila v uplynulých sedmi dnech téměř 500.000 nových případů, což znamená devítiprocentní nárůst ve srovnání s předchozími sedmi dny a největší počet nových případů globálně," konstatovala WHO.

BBC dnes uvedla, že v srpnu Indie zaznamenala téměř dva miliony nových případů nákazy koronavirem, což je největší měsíční přírůstek na světě od začátku pandemie.

V Africe jsou počty nově nakažených na "nových vrcholech" v Etiopii, zatímco v Jihoafrické republice dál klesají, uvedla WHO. JAR přitom dosud evidovala pátý nejvyšší počet infikovaných na světě (podle americké Univerzity Johnse Hopkinse přes 627.000) a nejvíc v Africe.

Menší počty nových případů hlásí také některé dříve silně zasažené africké země jako Ghana, Keňa, Gabon a Madagaskar. WHO však upozorňuje, že čísla by měla být interpretována opatrně, protože je ovlivňuje mnoho faktorů včetně aktuální testovací kapacity.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Navalnyj čeká na soud v nechvalně známé vazební věznici

20.01.2021 17:03 Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj čeká na soud, jenž rozhodne o tom, zda ho pošle do vězení za…

Kreml potvrdil ochotu prodloužit odzbrojovací dohodu s USA

20.01.2021 13:13 Moskva dnes prostřednictvím mluvčího Kremlu opět potvrdila ochotu prodloužit poslední odzbrojovací…

Jak počítat oběti pandemie? Profesor z Oxfordu upozornil na úskalí…

20.01.2021 00:01 NÁZOR - Kolik lidí zemřelo kvůli pandemii nemoci covid-19? A jak se tato čísla liší v jednotlivých…

Navalnyj zveřejnil zprávu o údajném Putinově paláci. Rezidence za 29…

19.01.2021 21:56 Aktualizováno Fond boje s korupcí ruského opozičního předáka Alexeje Navalného dnes zveřejnil výsledky svého…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama