Kaipan 415. Na Autoshow v Praze byl představen elektromobil pro patnáctileté

Elektrické auto Kaipan 415, se kterým mohou jezdit lidé už od patnácti let, byl dnes představen na největší české výstavě automobilů Autoshow Praha na výstavišti v pražských Letňanech. Přehlídka nabídla vozy tří desítek automobilových značek. Premiérově mezi ně patřily například Mazda MX-30, Škoda Octavia Combi RS iV nebo Ford Explorer PHEV.

Kaipan
doporučujeme

"Kromě vozidel, která jsou již nyní v prodeji, zde návštěvníci uvidí i mnoho výstavních premiér nebo prototypů plánovaných modelů," uvedla ředitelka veletrhu Vanda Petrov. Návštěvníci výstavy uvidí také legendární Ford Mustang Bullit či Mazdu MX-5 z limitované edice. Těchto vozů bylo vyrobeno jen 3000.

Elektromobil české společnosti Kaipan je dvoumístným kabrioletem. K jeho řízení stačí řidičský průkaz pro mopedy a malé motorky s rychlostí do 45 kilometrů za hodinu. Právě tolik je také maximální rychlost elektromobilu.

"Auto má nabíjení na 50 voltů, což je bezpečné napětí,“ uvedl Michal Hradský ze společnosti Kaipan. Nízké napětí je úpodle něj i důvodem, proč mají o auto zájem i školy jako o výukovou pomůcku. "V Česku zatím neexistuje učební oboro opravář elektrických automobilů. Všechna (elektrická) auta, která se na veletrhu objevují, mají více jak 50 voltů. Tím pádem na to studenti ani jejich učitelé nesmějí sáhnout," vysvětlil Hradský.

Firma auto prodává jako skládačku za necelých 240.000 korun, kterou si zákazník podle návodu složí sám. Koupit složené auto je možné za 400.000 korun. Jak velký zájem o auto bude, zatím firma nedokáže odhadnout.

Autoshow je letos poprvé spojena s největší českou tuningovou výstavou Escape6 Prague Car Festival, která se zaměřuje především na upravené a sportovní automobily. Součástí akce je i doprovodný program. Příchozí mohou využít simulátory a trenažéry, dětské dopravní hřiště či zážitkové a zkušební jízdy.

V areálu výstaviště je kvůli opatření proti koronaviru nutné nosit obličejové roušky. Organizátoři také zajistili stavebně oddělené sektory pro nařízenou okamžitou kapacitu a zajištění oddělenosti návštěvníků ve vnitřních prostorách.

Základní vstupné na autoshow je 300 korun, v předprodeji 250 korun. Výstava je otevřena denně od 10:00 do 19:00, v neděli do 17:00.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VW podle tisku plánuje prodej výrobce luxusních vozů Bugatti

17.09.2020 16:51 Německá automobilová skupina Volkswagen plánuje prodat výrobce luxusních sportovních vozů Bugatti.…

Pohonné hmoty znovu zlevnily

17.09.2020 10:08 Aktualizováno Pohonné hmoty v Česku nadále zlevňují. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u…

Škoda Auto ve výrobě motorů zavádí plazmové nanášení povrchové vrstvy válců

16.09.2020 18:45 Společnost Škoda uvedla do provozu novou linku pro plazmové nanášení povrchové vrstvy válců motoru.…

Hybridní Škoda Octavia se začne vyrábět v říjnu

15.09.2020 12:43 Nová Škoda Octavia iV s plug-in hybridním pohonem se začne vyrábět v říjnu. Krátce poté by se měla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama