LEV Praha

Ondřej Němec

O osudu Lva se rozhodne příští týden

Praha - Finalista posledního ročníku KHL má velké problémy. Lev Praha stojí před reálnou možností, že si příští sezónu v prestižní soutěži nezahraje. O osudu má být jasno v pondělí.

Lvi Němec, Novotný a Sekáč mezi dvaceti nejlepšími hokejisty minulé sezony, vyhrál Jágr

Karlovy Vary - Definitivní tečku za uplynulou sezonou udělalo v karlovarském Grandhotelu Pupp vyhlášení Zlaté hokejky. A svými výkony ve lvím dresu si o místo v první dvacítce ankety řekla i trojice hráčů jediného českého týmu v KHL. Ondřej Němec se ze lvů umístil nejvýše a obsadil 12. místo, Jiří Novotný skončil o pět příček za ním a elitní dvacítku uzavřel Jiří Sekáč. Vítězem se stal Jaromír Jágr.

Lev Němec o zařazení do All Star týmu KHL: Tato cena patří v mé kariéře hodně vysoko

Moskva - Jen co skončil sezonu ve Lvu, už musel své myšlenky směřovat k mistrovství světa. A ani po něm nemohl hokejové starosti vypustit z hlavy. Nutno ale dodat, že příjemné starosti. Ondřej Němec během moskevského galavečeru KHL dokráčel na pódium jako jeden ze členů ideální šestky letošní sezony. „Samozřejmě, že na prvním místě bude vždy zlatá medaile z mistrovství světa a poté letošní finále. Tato cena bude ale těsně za tím,“ vysvětluje Němec.
ROZHOVOR: Základ kádru chceme udržet, říká sportovní ředitel Lva Chabibulin

Praha - Sportovní ředitel Lva Rašid Chabibulin má v těchto dnech pořádně napilno. Díky prodloužené sezoně „bojuje“ hned na několika frontách. Řeší obsazení pozice hlavního trenéra a dolaďuje smlouvy s hráči stávajícího kádru i těmi novými. Jaký stav je v jednotlivých oblastech se dozvíte v následujícím rozhovoru.
Justin Azevedo

Azevedo jedním ze tří nejlepších mužů finále KHL

Praha - Finále Kontinentální hokejové ligy nabídlo strhující podívanou, o Gagarinův pohár se zápolilo v sedmi zápasech, které přitáhly rekordní počet diváků. Jako každá velká bitva měly i napínavé boje mezi pražským Lvem a Metallurgem Magnitogorsk své hrdiny. Ty tři nejvýraznější vybrala speciální komise KHL.
Jiří Novotný, foto: Vladimír Jína

Lvi Novotný, Ševc a Němec se připojí k českému národnímu týmu

Praha - Novotnému a spol. sice středečním zápasem skončila klubová sezona, ta reprezentační ale několika lvům naopak odstartovala. Trenéra českého národního týmu Vladimíra Růžičku zaujaly výkony hráčů Lva ve finále KHL, do svého týmu si vybral obránce Ondřeje Němce a Martina Ševce a i útočníka Jiřího Novotného.

ROZHOVOR: Němec vydýchává prohru Lva: Vyhrál ten šťastnější tým

Praha - Zatímco hráči Magnitogorsku slavili s fanoušky zisk Gagarinova poháru, pózovali fotografům a zářili štěstím, Ondřej Němec odpovídal novinářům na otázky. V útrobách stadionu hovořil hodně pokleslým hlasem. Za pochodu písně We Are the Champions v pozadí to ani jinak nešlo.
Mikko Mäenpää

ROZHOVOR: Mäenpää dal první gól za Lva na domácím ledě. Dobré načasování, že? smál se hrdina zápasu

Praha - Čas se pomalu chýlil ke konci a s tím i šance lvů na vyrovnání. Nikdo v hale ale nepochyboval, všichni fandili jak o život. A vyplatilo se! Mikko Mäenpää poslal v čase 57:39 zápas do prodloužení! Finský sympaťák se tak dočkal první branky na domácím ledě v letošní sezoně. „Řekl jsem si, že budu zkrátka střílet, co to dá, a jednou to tam musí padnout," radoval se Mäenpää, který se nebál celkem ostře okomentoval i současnou vizáž lví kabiny. Samozřejmě s úsměvem.
Finále nekončí! Lvi vybojovali vítězství v prodloužení a vynutili si sedmý zápas

Praha - Pražané museli v šestém duelu uspět, aby se mohli vrátit do Ruska a zabojovat v rozhodujícím duelu o Gagarin Cup. Sice ještě necelé tři minuty před koncem třetí části prohrávali, naději jim ale vykřesal Mäenpää, jenž poslal utkání do prodloužení. V nastaveném čase rozhodl Oystrick, který dokázal dopravit puk za Košečkina. Série se tedy musí ještě jednou přestěhovat do Magnitogorsku, kde padne definitivní rozhodnutí.
Calle Riderwall

Lvi v prodloužení padli. V Praze tak budou odvracet mečbol Metallurgu

Magnitogorsk - Lvům páté utkání nevyšlo. Od začátku se hrálo spíše opatrně a bylo jasné, že moc branek tentokrát nepadne. V základní hrací době se každý tým prosadil jen jednou – domácí poslal do vedení Mozjakin, jenomže na jeho trefu odpověděl Azevedo. Utkání tak dospělo až do prodloužení, v němž rozhodl druhou brankou v zápase Mozjakin. Lvi tak v pondělí budou odvracet mečbol Magnitky a konec sezony.

Podruhé to Lvu doma nevyšlo. Metallurg v závěru uhájil své vedení a vyrovnal sérii

Praha - Pražany opět hnala zaplněná O2 arena, ve které byl již potřetí překonán rekord v návštěvnosti KHL. 17 073 diváků se ale nemohlo radovat z výhry svých příznivců. Utkání ve třetí třetině rozhodly dvě branky Zaripova, na které lvi nenašli odpověď. Metallurg tedy dokázal vyrovnat celou finálovou sérii. Ta se nyní stěhuje do Magnitogorsku.
Lvům druhý zápas nevyšel, Metallurg zabral a srovnal stav série

Magnitogorsk - Poprvé to vyšlo, podruhé již ne. Magnitogorsk nastoupil do druhého utkání jako vyměněný a lvům pořádně zatápěl. V první třetině se sice branky nedočkal, ve druhé části ale udeřil hned třikrát a rozhodl o výsledku utkání. Lvům se navíc nepodařilo ubránit elitní komando Metallurgu, prosadil se Mozjakin, Kovář i Zaripov. Finálová série se tak do Prahy přesouvá za nerozhodného stavu.