Ministerstvo obrany zpřísnilo opatření pro své zaměstnance v boji s epidemi

Ministerstvo obrany zpřísnilo opatření pro své zaměstnance v boji s koronavirovou nákazou. S lidmi mimo úřad mají jednat pokud možno elektronicky či po telefonu, případné osobní jednání by měli zkrátit na co nejkratší dobu.

Ministerstvo obrany
doporučujeme

Úřad by měl zároveň vytvořit oddělené pracovní skupiny, které se nebudou potkávat a v případě karantény tak zajistí další fungování ministerstva. Vyplývá to z opatření, které k pátku zavedl ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) a státní tajemník ministerstva obrany Petr Vančura. ČTK ho sdělil mluvčí ministerstva Jan Pejšek. Opatření se týká i armády.

Vojáci a pracovníci ministerstva musí od konce července nosit podle Pejška ve společných vnitřních prostorách roušky. Omezeny byly také veřejné aktivity ministerstva či jednání mimo resort. Od počátku tohoto týdne byl přerušen výcvik aktivní zálohy. Návštěvníci ministerských objektů musí podepsat prohlášení, že za poslední dva týdny neměli příznaky koronaviru.

Podle nového opatření musí jednotlivá oddělení ministerstva od pátku vytvořit pracovní skupiny. V práci se budou střídat a vzájemně se nepotkají. Pokud některá z nich bude muset být v karanténě, další skupina zajistí další provoz úřadu. Podle Pejška připadá v úvahu střídání ve směnách nebo například v týdenních intervalech i práce z domova.

Úředníci i vojáci by zároveň měli upřednostňovat komunikaci s lidmi mimo resort po telefonu nebo elektronicky. Na úřadech také musí být vytvořeny podmínky, aby mohly být dodržovány minimálně dvoumetrové rozestupy. Pejšek zdůraznil, že přijatá opatření nesmí omezit provoz ministerstva.

Podle středečních údajů se koronavirem v armádě nakazilo 50 vojáků, dalších 170 je v preventivní karanténě.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dny NATO i bez návštěvníků splnily svůj účel, sledovanost online byla…

20.09.2020 16:39 Dvoudenní Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR, které se konaly na letišti v Mošnově na…

Dny NATO se kvůli koronaviru konají bez diváků, přehlídku lze sledovat…

19.09.2020 17:08 Aktualizováno Seskokem parašutistů české armády dnes na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku…

Válka na Balkáně byla brutální. Sprostě jsem jim vynadal, aby neblbli,…

19.09.2020 15:05 Více než dvě stovky válečných veteránů, kteří se v minulosti účastnili vojenských misí v Perském…

Vláda projedná právní postavení českých vojáků v Nigeru

19.09.2020 14:10 Vláda má v pondělí projednat přijetí dokumentu, který zajistí českým vojákům v Nigeru stejné právní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama