Brněnská primátorka Markéta Vaňková a bílý prášek. Fotka může být pravá, přiznala

Brněnské primátorce Markétě Vaňkové (ODS) se může stát osudnou fotografie, která koluje po sociálních sítích. Na snímku, jehož pravost je předmětem debat, je totiž zachycena s podezřele vypadajícím bílým práškem. Politička zprvu tvrdila, že jde o montáž. V pondělí už připustila, že fotka může být pravá.

Na sociálních sítích se v uplynulých dnech objevila fotka, na které je Vaňková zachycena s bílým práškem. Politička nejprve vyjádřila přesvědčení, že jde o fotomontáž. V pondělí ale své původní vyjádření pozměnila.

"Byla jsem stoprocentně přesvědčená, že k takové situaci dojít nemohlo. Nicméně ve večerních hodinách mi kolega volal a řekl mi, že je možné, že před dvěma či třemi lety mohla podobná fotografie vzniknout," řekla brněnská primátorka televizi Nova s tím, že fotografie byla podle jejího názoru zesvětlena.

Vaňková sdělila, že se tehdy blíže nespecifikovaná společenská událost protáhla do nočních hodin. "Když jsme se vraceli, narazili jsme v centru na skupinu mladých veselých lidí, se kterými jsme se dali do řeči a strávili s nimi několik desítek minut," popsala. "Tuto konkrétní situaci si nevybavuji, takže v tuto chvíli nedokážu říct, jestli je ta fotografie pravdivá, nebo ne. Ale úplně vyloučit to nemůžu," podotkla. 

Primátorka prozradila, že je přístupná legalizaci omamných látek. Sama si prý s přáteli ráda dá například HHC. "Jsem poměrně společenský člověk. Setkávám se s umělci a nastávají situace, kdy se člověk setká s příležitostí konzumace i nějakých jiných látek. Já ale dávám přednost vínu, pivu nebo právě HHC," konstatovala.

Připustila také, že kvůli fotografii může hrozit její konec ve funkci. "Pokud moji kolegové z brněnské radnice dospějí k závěru, že tato fotografie nebo tato situace, kterou jsem popsala, je důvod, abych rezignovala na funkci primátorky, tak tak učiním," dodala s tím, že k tomu ale sama nevidí důvod. 

Související

Markéta Vaňková

Primátorkou Brna se opět stala Vaňková, Zlín povede primátor Korec, Opavu Navrátil

Zastupitelé Brna dnes na ustavujícím zasedání zvolili primátorkou Markétu Vaňkovou (ODS). Ve funkci bude druhé volební období. Prvním náměstkem se stal brněnský předseda hnutí ANO René Černý. Koalici v Brně tvoří ODS s TOP 09, hnutí ANO, KDU-ČSL se STAN a ČSSD. Primátorem Zlína se opět stal Jiří Korec z hnutí ANO. Do čela krajského města ho dnes zvolilo ustavující zastupitelstvo. Primátorem Opavy se dnes opět stal Tomáš Navrátil z vítězného hnutí ANO. Rozhodli o tom zastupitelé na ustavujícím zasedání. Navrátila podpořilo 23 zastupitelů.

Více souvisejících

Markéta Vaňková (ODS Brno) Brno Jihomoravský kraj ODS

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Zemřela Hana Brejchová, mladší z dvojice herecky nadaných sester

Den po oznámení ohledně Josefa Laufera přichází další smutná zpráva. Ve věku 77 let zemřela Hana Brejchová, mladší ze sesterského dua a hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky režiséra Miloše Formana. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy