ZMĚNA na dálnici D1 u Velkého Meziříčí. Od neděle

Dálnice D1 aktuálně - Od nadcházejícího víkendu, konkrétně od neděle 6. října, bude doprava v úseku Mostu Vysočina kompletně svedená na již modernizovanou pravou část mostu, a to v režimu 2+2. Levý most bude kompletně uzavřený. Začne tak příprava na modernizaci, resp. rozšíření levého mostu Vysočina.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Od neděle 6.10. se pojede na D1 už po zmodernizovaném mostě u Velkého Meziříčí
doporučujeme

Práce budou pokračovat přibližně do konce listopadu. Modernizaci provádí společnost Metrostav a na úseku ještě dokončí předpolí levého mostu (pro potřeby „vykřížení“ dopravy). V průběhu zimních měsíců pak přemístí na levou část mostu potřebný materiál, skruže do opěry a zahájí přípravy uvnitř v ocelovém tubusu. Vlastní oprava pak začne na jaře 2020. „Podle zadání by to mělo být 13. března, ale pokud nám to počasí dovolí, začneme samozřejmě dříve,“ řekl Jiří Salava, šéf výstavby Mostu Vysočina. Spolu s opravou a rozšířením levého mostu bude příští rok souviset i modernizace úseku před pravým mostem a stejně tak i jízdního pásu za levým mostem. 

Práce na úseku dálnice D1 s mostem Vysočina budou ve stejné intenzitě jako doposud probíhat prakticky až do konce listopadu 2019, kdy by měly být ukončeny stavební práce, které nelze přes zimní měsíce (z technologických důvodů) realizovat. Stihnout se tak ještě musí modernizace levého jízdního pásu před mostem, čili rozšíření a realizace nové vozovky a vybavení úseku novými svodidly. To samé pak čeká ještě pravý jízdní pás za mostem. Hotové by taky měly být i oba nadjezdy (201 a 205) a nové odpočívadlo u čerpací stanice MOL.


Rekonstrukce pravého mostu proběhla v rekordně rychlém čase 70 dní, což znamenalo kombinaci složité logistiky a koordinace práce.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dálnice D1 na Benešovsku opět stála, osobní auto narazilo do náklaďáku

15.10.2019 08:43 Aktualizováno Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova dnes zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru…

Praha se dočkala. Tunel Blanka byl po čtyřletém provozu konečně zkolaudován

14.10.2019 18:30 Pražský tunel Blanka byl dnes po více než čtyřech letech od uvedení do provozu zkolaudován. ČTK to…

Výběr mýta v ohrožení? Ministr Kremlík řekl, jak to je

14.10.2019 17:48 Od ledna příštího roku není ohrožen výběr mýta, vládu o tom dnes ujistil ministr dopravy Vladimír…

Peklo na D1 u konce: Provoz je po nedělní tragédii plně obnoven

14.10.2019 17:35 Aktualizováno Na dálnici D1 na Benešovsku byl po nedělní hromadné nehodě ve směru na Brno dnes v podvečer obnoven…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama