ZMĚNA na dálnici D1 u Velkého Meziříčí. Od neděle

Dálnice D1 aktuálně - Od nadcházejícího víkendu, konkrétně od neděle 6. října, bude doprava v úseku Mostu Vysočina kompletně svedená na již modernizovanou pravou část mostu, a to v režimu 2+2. Levý most bude kompletně uzavřený. Začne tak příprava na modernizaci, resp. rozšíření levého mostu Vysočina.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Od neděle 6.10. se pojede na D1 už po zmodernizovaném mostě u Velkého Meziříčí
doporučujeme

Práce budou pokračovat přibližně do konce listopadu. Modernizaci provádí společnost Metrostav a na úseku ještě dokončí předpolí levého mostu (pro potřeby „vykřížení“ dopravy). V průběhu zimních měsíců pak přemístí na levou část mostu potřebný materiál, skruže do opěry a zahájí přípravy uvnitř v ocelovém tubusu. Vlastní oprava pak začne na jaře 2020. „Podle zadání by to mělo být 13. března, ale pokud nám to počasí dovolí, začneme samozřejmě dříve,“ řekl Jiří Salava, šéf výstavby Mostu Vysočina. Spolu s opravou a rozšířením levého mostu bude příští rok souviset i modernizace úseku před pravým mostem a stejně tak i jízdního pásu za levým mostem. 

Práce na úseku dálnice D1 s mostem Vysočina budou ve stejné intenzitě jako doposud probíhat prakticky až do konce listopadu 2019, kdy by měly být ukončeny stavební práce, které nelze přes zimní měsíce (z technologických důvodů) realizovat. Stihnout se tak ještě musí modernizace levého jízdního pásu před mostem, čili rozšíření a realizace nové vozovky a vybavení úseku novými svodidly. To samé pak čeká ještě pravý jízdní pás za mostem. Hotové by taky měly být i oba nadjezdy (201 a 205) a nové odpočívadlo u čerpací stanice MOL.


Rekonstrukce pravého mostu proběhla v rekordně rychlém čase 70 dní, což znamenalo kombinaci složité logistiky a koordinace práce.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Karambol na D5: Srazilo se pět aut, provoz na Prahu je omezen

16.10.2019 09:19 Příjezd po dálnici D5 do Prahy dnes ráno zkomplikovala hromadná nehoda mezi 4. a 3. kilometrem. Po…

Řidiče přemohl mikrospánek, dodávka plná lidí nabourala do stromu

16.10.2019 09:17 Na silnici I/50 u Hradčovic na Uherskohradišťsku havarovala dnes krátce po 05:00 dodávka. Cestovalo…

Hrdinové z D1: U tragické nehody pomáhali zdravotní sestra či vojáci, na…

15.10.2019 15:42 Při nedělní tragické hromadné nehodě aut a cisterny na dálnici D1 pomáhali i vojáci nebo zdravotní…

Dálnice D1 na Benešovsku opět stála, osobní auto narazilo do náklaďáku

15.10.2019 08:43 Aktualizováno Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova dnes zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama