Nehody kamionů: V jednom byly chemikálie, další vezl plechovky kukuřice

Na dálnici D1 u Jihlavy havaroval dnes ráno kamion převážející plechovky kukuřice. Na 112. kilometru ve směru na Prahu se převrátil do příkopu, řidič se zranil.

Přidejte svůj názor

Dálnice, ilustrační foto
doporučujeme

Dálnice zůstala průjezdná, ale během náročného vyprošťování, které trvalo přibližně do 18:00, mohla auta jezdit jen levým pruhem, řekl mluvčí policie David Linhart.

Řidič podle něho nebyl v době nehody pod vlivem alkoholu. Hasiči se o nehodě, při které se vysypal náklad a vyteklo hodně nafty, dozvěděli po 07:00. "O situaci na místě byli informováni zástupci orgánů životního prostředí," řekla mluvčí hasičů Petra Musilová.

Hasiči podle ní naftu likvidovali sorbentem, z nádrží kamionu ji přečerpávali do sudů.

Asi šest hodin byla dnes u Pelhřimova zablokovaná silnice 19 kvůli nehodě kamionu převážejícímu chemikálie v kanystrech. Při nehodě, která se stala před 11:00, se zranil řidič kamionu, sjel ze silnice a narazil do stromu. Po dobu uzavírky hlavního tahu na Tábor dopravu odkláněli policisté, provoz byl obnovený v 17:40.

U nehody zasahovali do hasiči. Velitel zásahu si na místo vyžádal chemický kontejner, náklad vyskladňovali ve speciálních protichemických oděvech, převážené chemikálie bylo asi 23 tun, uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová. Zásah hasičů skončil před 17:00.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaká bude doprava budoucnosti? Elektromobily i autonomní vozy to budou mít…

22.02.2020 16:20 Chytrá auta se pomalu dostávají do našeho každodenního života, ale mají před sebou ještě dlouhou…

Na Nymbursku se srazil vlak s nákladním autem. Tři děti zraněné, jedno…

21.02.2020 22:33 Aktualizováno Při dnešní odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na…

Rekonstrukce D1 začne v sobotu, letos bude na 71 kilometrech +MAPA

21.02.2020 14:35 První letošní práce na opravách dálnice D1 začnou v sobotu. Rekonstrukce bude letos pokračovat na…

Na Příbramsku se srazil vlak s nákladním autem a vykolejil, čtyři zranění

21.02.2020 14:31 Aktualizováno Vlak s nákladním autem se dnes před 12:00 srazil ve Staré Huti na Příbramsku, záchranáři podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama