U Brněnské přehrady hrozí dopravní kolaps, lidé mají využít MHD

U Brněnské přehrady kvůli velkému množství aut hrozí kolaps dopravy, lidé by měli využít k přepravě městské hromadné dopravy. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Podle něj strážníci museli řešit desítky dopravních přestupků.

přehrady
doporučujeme

Situace byla komplikovaná už v sobotu. "Kvůli silnému provozu doprava na některých místech úplně zkolabovala. Například v Hrázní ulici stála auta ve velmi dlouhé koloně a situaci komplikovala nevhodně odstavená vozidla po obou stranách silnice," uvedl Ghanem.

Aby hlídky cestu zprůjezdnily, musely se zabývat několika desítkami dopravních přestupků. "Dnes vše nasvědčuje tomu, že bude situace stejně složitá, nebo ještě komplikovanější. Velmi rychle se plní všechna parkoviště. Rádi bychom požádali návštěvníky celé rekreační oblasti, aby nejezdili autem a místo toho využili městskou hromadnou dopravu, která je doveze až k Přístavní ulici. V opačném případě je možné, že odpoledne a v podvečer budou silnice u přehrady neúnosně přetížené," upozornil Ghanem.

Brněnská přehrada byla před deseti lety za miliony korun vyčištěna, od té doby je možné se v ní koupat. Jen předloni museli hygienici vyhlásit zákaz koupání kvůli přemnoženým sinicím v důsledku vedra, sucha a úbytku vody. Lidé mohou využít například půjčovny šlapadel, u přehrady jsou i grilovací místa nebo různá sportoviště.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lokomotivy nákladních vlaků se podařilo po nedělní nehodě plně oddělit

07.04.2021 12:51 Lokomotivy dvou nákladních vlaků, které se srazily v neděli odpoledne u obce Světec na Teplicku, se…

Na Teplicku pokračují práce na odstranění následků nehody vlaků

06.04.2021 20:10 Aktualizováno Oddělení lokomotiv po nedělní kolizi dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku se zatím…

Po srážce vlaků na Teplicku pokračuje odstraňování následků

05.04.2021 14:24 Po čelní srážce dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku, která se stala v neděli odpoledne,…

Na Teplicku se čelně srazily dva vlaky

04.04.2021 22:00 Aktualizováno Po srážce dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku zemřel dnes strojvedoucí, druhý je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama