U Brněnské přehrady hrozí dopravní kolaps, lidé mají využít MHD

U Brněnské přehrady kvůli velkému množství aut hrozí kolaps dopravy, lidé by měli využít k přepravě městské hromadné dopravy. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Podle něj strážníci museli řešit desítky dopravních přestupků.

přehrady
doporučujeme

Situace byla komplikovaná už v sobotu. "Kvůli silnému provozu doprava na některých místech úplně zkolabovala. Například v Hrázní ulici stála auta ve velmi dlouhé koloně a situaci komplikovala nevhodně odstavená vozidla po obou stranách silnice," uvedl Ghanem.

Aby hlídky cestu zprůjezdnily, musely se zabývat několika desítkami dopravních přestupků. "Dnes vše nasvědčuje tomu, že bude situace stejně složitá, nebo ještě komplikovanější. Velmi rychle se plní všechna parkoviště. Rádi bychom požádali návštěvníky celé rekreační oblasti, aby nejezdili autem a místo toho využili městskou hromadnou dopravu, která je doveze až k Přístavní ulici. V opačném případě je možné, že odpoledne a v podvečer budou silnice u přehrady neúnosně přetížené," upozornil Ghanem.

Brněnská přehrada byla před deseti lety za miliony korun vyčištěna, od té doby je možné se v ní koupat. Jen předloni museli hygienici vyhlásit zákaz koupání kvůli přemnoženým sinicím v důsledku vedra, sucha a úbytku vody. Lidé mohou využít například půjčovny šlapadel, u přehrady jsou i grilovací místa nebo různá sportoviště.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vážná nehoda na Olomoucku: Několik zraněných, jednoho museli hasiči…

28.09.2020 19:45 Aktualizováno Na silnici druhé třídy u Štěpánova u Olomouce se dnes odpoledne srazily dva osobní automobily. Na…

Za střety tramvají s chodci je často nepozornost, loni 113 nehod

28.09.2020 08:49 Srážky tramvají s chodcem patří k nejtragičtějším nehodám v provozu. Loni se v Česku stalo 113…

Nedaleko Teplic vykolejil vlak, škoda je asi za 30 milionů

26.09.2020 18:30 Aktualizováno Nedaleko Teplic ve stanici Úpořiny dnes ráno vykolejil nákladní vlak naložený uhlím. Nikomu se nic…

Při čelním střetu vozidel se zranilo v Nasavrkách osm lidí

26.09.2020 15:24 Při čelním střetu dvou vozidel v Nasavrkách na Chrudimsku na silnici I/37 se dnes dopoledne zranilo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama