Výstavba dálnice D6 vázne. Co bude dál? Nový plán má věc urychlit

Karlovarský kraj a Ředitelství silnic a dálnic bude mít koordinátory pro dostavbu dálnice D6. Spolupráce obou institucí by měla urychlit přípravu staveb. Bude ale nutné nejprve připravit právní rámec pro práci koordinátorů, řekl dnes ČTK Jan Lichtneger, který bude koordinátorem za Karlovarský kraj.

Přidejte svůj názor

Dálnice D1
doporučujeme

"Kraj by mohl pomoci například s výkupem pozemků pro stavby, s jednáním s vlastníky a podobně. Přeci jen kraj má širší pole působnosti, zná některé vlastníky, protože s nimi třeba v minulosti jednal, a podobně," řekl ČTK Lichtneger, který je zároveň ředitelem Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje.

Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) při nedávné návštěvě Karlovarského kraje řekl, že z celkové délky budoucí dálnice D6 je zprovozněno jen 37 kilometrů, dalších 14,7 kilometru je ve výstavbě. Předpokládaný termín dostavby zbývajících úseků je rok 2026.

Dálnice D6 sice povede přes tři kraje, Středočeský, Ústecký a Karlovarský, ale právě pro Karlovarský kraj má dálnice strategický význam. Bude totiž hlavním spojením s Prahou. Zatím řidiči musí jezdit po silnici I/6, která vede přes řadu obcí a při nehodách, které jsou na ní časté, se doprava na dlouho zcela zablokuje.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Praha se dočkala. Tunel Blanka byl po čtyřletém provozu konečně zkolaudován

14.10.2019 18:30 Pražský tunel Blanka byl dnes po více než čtyřech letech od uvedení do provozu zkolaudován. ČTK to…

Výběr mýta v ohrožení? Ministr Kremlík řekl, jak to je

14.10.2019 17:48 Od ledna příštího roku není ohrožen výběr mýta, vládu o tom dnes ujistil ministr dopravy Vladimír…

Peklo na D1 u konce: Provoz je po nedělní tragédii plně obnoven

14.10.2019 17:35 Aktualizováno Na dálnici D1 na Benešovsku byl po nedělní hromadné nehodě ve směru na Brno dnes v podvečer obnoven…

Žádost o řidičák přes internet? Možná už příští rok, plánuje ministerstvo

14.10.2019 15:54 Motoristé budou zřejmě brzy moci žádat o nový řidičský průkaz elektronicky, možná už příští rok.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama