Okamura hřímal: Parkanová o machinacích věděla!

Praha – Tomio Okamura na svém blogu na iDNES.cz kritizuje ovlivnitelnost policie politickými činiteli.

Dříve se čas od času vzedmula vlna snahy vyšetřit případ rozkrádání veřejných financí, kterou se dařilo zastavit včas. Metody pro zastavení vyšetřování byly různé, Okamura uvedl tyto: pokyn státního zástupce, odebrání případu, zrušení celých specializovaných oddělení, která se specializovala na finanční kriminalitu. Policie poslední dobou vede vyšetřování vůči nejvyšším politikům ČR a zdá se, že se politickou silou nenechá zastavit, i když v aktuálně řešeném případu CASA připouští, že stále se může stát, že policie bude ovlivněna a zastrašena.

V kauze CASA byla obviněna bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová. Vyšetřování však ohrožuje další osoby kolem Topolánka a Kalouska. „Je nemyslitelné, aby machinace na ministerstvu prováděli ne bez jejich vědomí, ale bez jejich příkazu,“ uvedl Okamura.

Kalousek brání Parkanovou tím, že neporušila žádnou zákonem danou povinnost. „Přiznám, že já bych někoho zavřel už i za tuhle zcela úmyslnou mezeru v zákoně,“ uvedl Okamura a proto volá po „osobní hmotné a trestně odpovědnosti každého, kdo nakládá s veřejným majetkem.“

Ze spikleneckých úmyslů Okamura viní i bývalého ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila a Miroslava Kalouska. Ti se dle něj poslední dobou podezřele sbližovali a směřovali k domluvě „ty zastavíš to, a já zas tohle.“ Jedná se například o kauzu Vidnava, kde Lenka Bradáčová spolupracovala s Pospíšilem na zmanipulované veřejné zakázce, jejíž prošetření včas zastavil Kalousek.

Okamura kritizuje také Nejvyšší kontrolní úřad. Tato instituce by měla šetřit nakládání s veřejnými prostředky. Při problematickém hospodaření není dle Okamury řešením pokuta organizaci, ale pokuta tresty osobám, které měly na nehospodárné jednání organizace zásadní vliv. Za podezřelé považuje i to, že šéfa vybírají vládní strany většinou tak, že na NKÚ odkládají vysloužilé politiky. Prezident NKÚ by měl být vybrán tak, aby nikterak nebyl závislý na politicích. 

Okamura věří, že všichni občané České republiky stojí za Policií ČR. „Netvrdím, že všichni politici jsou zloději a gauneři. Jenže problém v tom, že ti slušní stále mlčí, a tím gaunery podporují. Stejně jako dlouho mlčící veřejnost,“ dodává Okamura.

Lessy na postu policejního prezidenta je dle Okamury výhrou, která odstřihla od moci osoby spojené s Ivanem Langrem a „parta plukovníků začala dělat svou práci.“ K tomu je však zapotřebí, aby policie cítila podporu veřejnosti.

Související

Více souvisejících

Tomio Okamura policie

Aktuálně se děje

včera

včera

Tři princezny byly letošní premiérovou štědrovečerní pohádkou. Prohlédněte si galerii

RECENZE: Tři princezny jsou dalším nekonzistentním a paradoxně zpátečnickým pokusem o inovaci

Nové štědrovečerní pohádky České televize jsou každoročně pod ostrým drobnohledem a nejsledovanějším programem dne. Po několikaleté nadvládě režiséra Karla Janáka, i když s občasnými pauzami, se režie ujal svěží tvůrce stylizovaně autentických tragikomedií Tomáš Pavlíček. Jakkoli je jeho snaha dělat pohádku odlišně znatelná a sympatická, postupně se drolí do stereotypních cestiček.

včera

Vánoce, ilustrační fotografie.

Vánoce za dob protektorátu. Jak Češi trávili svátky za nelehkých časů

Přesně před 85 lety, v roce 1939, zažívali Češi první nesvobodné Vánoce za nacistické okupace. Tyto svátky si lidé v našich zemích ještě užívali bez výraznějších omezení, v letech následujících už byly Vánoce poznamenány nacistickou propagandou i řadou omezení. Jak Češi trávili Vánoce za nelehkých dob protektorátu a druhé světové války?

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

23. prosince 2024 21:33

23. prosince 2024 21:15

23. prosince 2024 19:54

23. prosince 2024 18:20

23. prosince 2024 17:15

Podezření se obrací směrem k Číně. Odmítla žádost Švédska o vyšetřování lodi podezřelé z poškození kabelů

Švédské ministerstvo zahraničí potvrdilo, že Čína zamítla žádost švédských vyšetřovatelů o přístup na palubu čínské lodi Yi Peng 3, která je spojována s incidentem poškození podmořských kabelů. Tyto kabely byly přerušeny v Baltském moři, což vyvolalo mezinárodní napětí a spekulace o možném sabotážním útoku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy