Jurečka porušil vládní nařízení. Postavil se k tomu čelem a omluvil se

Čestně se zachoval bývalý ministr a současný předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, který na sociální síti zveřejnil fotografii, na níž měl v ruce pivo. Tím ale porušil vládní nařízení, za což se následně omluvil.

Marian Jurečka (KDU-ČSL)
doporučujeme

Jurečka na svém Twitteru zveřejnil večer fotografii, na níž v ruce držel pivo zakoupené u stánku v kelímku. Tím ale porušil vládní nařízení o zákazu pití alkoholu na veřejnosti.

Svůj příspěvek z Twitteru sice následně smazal, k celé věci se ale postavil čelem a omluvil se za porušení nařízení. "Včera jsem na Twittr a sem vložil fotku kde držím pivo v kelímku na ulici v Praze. Mohl bych komentáře a dotazy odbýt tím, že to bylo pivo nealkoholické, nebo že jsem si ho nesl na byt, ale nebudu dělat blbce ze sebe a hlavně z veřejnosti a lhát," napsal na Facebooku.

Přiznal, že šel večer po Praze a u okénka kousek od jeho bytu si objednal jídlo s sebou a i pivo. "Než mi jídlo bylo připraveno a zabaleno, tak jsem si sedl na patník a pivo žahnul. Neuvědomil jsem si, že jsem tímto porušil nařízení vlády, kdybych si toho byl vědom, pivo si nedávám, ani se s nim nefotim pro sociální sítě," dodal.

Jurečka se následně za své pochybení omluvil. "Omlouvám se za toto porušení opatření nařízení vlády. Neuvědomil jsem si to. Tuto informaci z vlastního podnětu postupuji také orgánům k prošetření a k potrestání, mrzí mě to udělal jsem chybu," napsal šéf lidovců.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uzavření hranic pro vycestování bylo protiústavní, říká Rychetský.…

29.11.2020 21:33 Jarní uzavření hranic pro vycestování z České republiky, k němuž přistoupila vláda na začátku…

Opozice uvítala rozvolňování. Zároveň kritizuje vládu za chaos ohledně…

29.11.2020 17:11 Aktualizováno Předseda opoziční ODS Petr Fiala vítá plánované rozvolnění opatření proti koronaviru. Ocenil také,…

Rozvolnění posunuto z pondělí na čtvrtek. Podle Hamáčka a imunologů je to…

29.11.2020 16:07 Aktualizováno Vládou schválené rozvolnění protiepidemických opatření od čtvrtka považuje ministr vnitra a…

Lidovci chtějí, aby cestu Nejedlého do Ruska řešila Sněmovna. Postoj ANO…

29.11.2020 15:44 Lidovci budou usilovat o to, aby se cestou prezidentova poradce Martina Nejedlého do Ruska zabývala…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama