Piráti změnili stanovy. Jak naloží s neplatiči příspěvků?

Piráti budou moct snáze vylučovat členy strany, kteří neplatí příspěvky. Celostátní fórum v Ostravě dnes velkou většinou schválilo příslušnou změnu stanov. Dosud za neplacení příspěvků hrozilo jen pozastavení členství. Po registraci upravených stanov na ministerstvu vnitra bude členství automaticky zanikat rok poté, co bylo kvůli neplatičství pozastaveno.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Česká pirátská strana, ilustrační foto
doporučujeme

Institut pozastaveného členství vložili Piráti do svých stanov loni. Vztahuje se mimo jiné na neplacení členských příspěvků - pokud straník nezaplatí, je mu členství pozastaveno, dokud neuhradí dlužnou částku.

Podle předkladatelů nynějšího návrhu na změnu stanov ale přibývalo lidí, kteří měli členství pozastavené, ale ani přes výzvy dluh nezaplatili a ani neoznámili, že chtějí stranu opustit. Za první tři čtvrtletí loňského roku byly takových lidí více než dvě desítky z celkem zhruba tisícovky pirátských členů.

Změnu stanov podpořilo 406 Pirátů z 431 hlasujících. Pro schválení změny byla nutná třípětinová většina všech hlasujících. Do volby se zapojilo 41,8 procenta členů.

Část straníků před zasedáním celostátního fóra navrhovala, aby členství automaticky zanikalo už šest měsíců po jeho pozastavení. Návrh ale nezískal dostatečnou podporu, aby se na fóru projednával.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Válková mohla být odvolána, potvrdil Babiš. Co ovlivnilo jeho názor?

17.01.2020 17:54 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) respektuje, že rada pro lidská práva ve čtvrtek podpořila poslankyni…

Babiš ostře kritizuje e-shop na dálniční známky za 400 milionů, bude se…

17.01.2020 17:21 Aktualizováno Zakázka na informační systém a e-shop pro elektronické dálniční známky za 401 milionů korun se…

Důchodová komise se znovu sejde, bude jednat o pravidlech spoření

17.01.2020 17:12 Důchodová komise se bude letos znovu zabývat nastavením pravidel spoření na penze. Debatovat by…

Komunisté chtějí změnit vládní novelu zákoníku práce

17.01.2020 13:28 Komunisté ve Sněmovně předloží pozměňovací návrhy k vládní novele zákoníku práce. O normě chce KSČM…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama