Radní ČT Šarapatka měl být odvolán kvůli komentáři na adresu Zemana, návrh neprošel

Volební výbor Poslanecké sněmovny se dnes nezabýval odvoláním člena Rady České televize Zdeňka Šarapatky. Zařazení bodu na program jednání nezískalo potřebných nejméně osm hlasů členů výboru.

Česká televize
doporučujeme

Návrh Šarapatkovo odvolání předložila členka výboru Barbora Kořanová (ANO). Prosazuje ho kvůli jeho lednovému příspěvku na sociálních sítích. V něm Šarapatka ke společné fotografii prezidenta Miloše Zemana se zesnulým předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou (ODS) napsal: "Smrt je popleta: dobří odcházejí".

Vyřazení bodu z dnešního programu navrhl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. Podle něj volebnímu výboru nepřísluší odvolávat nebo navrhovat odvolání členů mediálních rad a rozhodovat o tom má Poslanecká sněmovna.

Členové výboru se neshodli na programu jednání jako celku a poté hlasovali o každém bodu navrženého programu zvlášť a bod zabývající se Šarapatkou neprošel.

Výbor dnes doporučil ke schválení poslancům závěrečný účet Rady pro rozhlasové a televizní vysílání za loňský rok. Rada loni hospodařila s rozpočtem 68,15 milionu korun. Z toho vyčerpala 63,94 milionu Kč a naopak vykázala příjmy z poplatků a pokut 5,755 milionu korun. Předseda rady Ivan Krejčí upozornil na to, že v rozpočtu na letošní rok chybí zhruba deset milionů korun na to, aby rada mohla plnit povinnosti vyplývající z nových evropských předpisů.

Výbor také vyzve ministra kultury ke změně legislativy tak, aby lépe upravovala povinnost soukromých televizí vybavovat své pořady titulky pro neslyšící a nedoslýchavé. Česká televize na titulkování zpráv a publicistiky vynakládá kolem 27 milionů Kč ročně.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko pošle na oddlužení Somálska téměř milion eur

04.07.2020 21:55 Aktualizováno Česko se zapojí do iniciativy Mezinárodního měnového fondu (MMF) na oddlužení Somálska. Přispět by…

Ministři prozradili své plány na léto. Někteří z nich vyrazí do zahraničí

04.07.2020 16:15 Houbaření, rybaření, objevování regionálních tratí i stanování mají v plánu čeští ministři během…

Šíření nenávisti podporují i xenofobní skupiny, dominuje Okamurova SPD,…

04.07.2020 12:59 Šíření nenávisti v loňském roce přestalo být doménou tradičních extremistů, doplnily je…

Stát možná uleví hendikepovaným. Chce zjednodušit výměnu průkazů

04.07.2020 10:59 Postup pravidelné výměny průkazu osoby se zdravotním postižením by se mohl v některých případech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy