STAN chce rozšířit informovanost rodičů, jimž končí rodičovská

Úřady práce možná budou v oznámeních o ukončení výplat rodičovského příspěvku informovat rodiče také o tom, že tuto skutečnost musí sdělit jejich zdravotní pojišťovně. V novele o státní sociální podpoře to navrhli poslanci opozičního hnutí STAN. Součástí informace by měl být i údaj o sankci, která při nesplnění této povinnosti hrozí.

Starostové a nezávislí (STAN)
doporučujeme

Po dobu čerpání rodičovského příspěvku hradí za rodiče zdravotní pojištění stát. O ukončení pobírání dávky je rodič povinen informovat do osmi dnů svou zdravotní pojišťovnu.

"O této povinnosti však příjemce příspěvku není nijak poučen, ačkoli její nesplnění může být sankcionováno pokutou až do výše 10.000 korun," uvedli předkladatelé v důvodové zprávě.

Předlohu nejprve posoudí vláda. Rozhodnou o ní zákonodárci. Není však jisté, zda Sněmovna stihne novelu do konce volebního období projednat. V současnosti je v dolní komoře před úvodním kolem projednávání přibližně 170 předloh, z toho zhruba 130 poslaneckých.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Minář chce založit novou stranu, politologové varují: Opozice se roztříští…

28.09.2020 22:01 Aktualizováno Založení nové politické strany Mikulášem Minářem by oslabilo a roztříštilo opozici. Vyplývá to z…

Nouzový stav je potřeba, řekl Babiš. Vláda ho bude schvalovat ve středu

28.09.2020 21:32 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) předpokládá, že mimořádné jednání vlády bude ve středu schvalovat…

Milion chvilek nebude kandidovat ve volbách, řekl nový šéf Benjamin Roll

28.09.2020 18:03 Milion chvilek je bytostně občanská iniciativa rostoucí zdola a jako taková nikdy nebude kandidovat…

Ústavní činitelé proberou zahraniční politiku, Vystrčil se schůzky…

28.09.2020 09:09 Ústavní činitelé se v úterý sejdou nad českou zahraniční politikou. Na zámku v Lánech proberou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama