STAN měl nevolební sněm. V krajských volbách nasadí Vondráka

Starostové a nezávislí představili na sobotním republikovém sněmu v Olomouci lídry do krajských voleb, které se uskuteční letos na podzim. Jednotliví kandidáti zároveň odprezentovali priority, se kterými do těchto voleb půjdou. Součástí programu byla i reflexe dosavadního působení Starostů ve vládním angažmá nebo cíle do evropských voleb. 

Do krajských voleb Starostové vysílají jako lídry Rudolfa Cogana v Královéhradeckém kraji, v Plzeňském Pavla Čížka, ve Zlínském Tomáše Chmelu, na Vysočině Adama Jouru, v Karlovarském Petra Kulhánka, v Jihomoravském Františka Lukla, v Jihočeském Jaroslavu Martanovou, v Pardubickém Michaelu Matouškovou, v Ústeckém Jana Papajanovského, ve Středočeském Petru Peckovou, v Libereckém Martina Půtu, v Olomouckém Josefa Suchánka a v Moravskoslezském kraji Ivo Vondráka. 

"V nadcházejících volbách máme co obhajovat. Voličům nabízíme silné a osobnosti s bohatými zkušenostmi. Starostové budou prezentovat práci, kterou mají za poslední roky za sebou. Budeme bojovat za to, aby se k moci nedostali lidé, kteří budou slibovat jednoduchá řešení, tedy aby neposílili populisté nebo extremistické síly. Uděláme maximum pro to, aby se nám to podařilo," shrnul cíle Starostů do krajských voleb předseda Vít Rakušan. 

"Pevně věřím, že se nám v krajských volbách po celé republice podaří výrazně posílit a obhájit posty našich hejtmanů a hejtmanky, kteří ve svých krajích odvedli obrovský kus práce a že lidé ty změny vnímají. Svou prací zmodernizovali kraje a rozjeli mnoho projektů, které by rádi dokončili. Myslím, že lidé vidí, že kraj pod vedením Starostů konečně pracuje pro ně," dodal 1. místopředseda hnutí Lukáš Vlček.

Související

Michaela Šebelová (použito s jejím svolením) Rozhovor

Boj za rovná práva pro stejnopohlavní páry pro mne nekončí, říká poslankyně Šebelová

Sněmovna schválila novelu občanského zákoníku, která umožní párům stejného pohlaví vstupovat do partnerství s podobnými právy jako mají manželé a manželky. Tato novela upravuje práva registrovaných partnerů, kteří v současné době nemají například společné jmění a po ztrátě partnera nemají nárok na vdovský důchod, nevyrovnává ale to nejdůležitější – totiž možnost adopce dětí. Jak vnímá výslednou podobu novely zastánkyně manželství pro všechny poslankyně Michaela Šebelová (STAN)? A jak se vyrovnává s protiargumenty odpůrců?

Více souvisejících

Starostové a nezávislí (STAN) Ivo Vondrák (hejtman) Vít Rakušan (STAN)

Aktuálně se děje

před 18 minutami

před 41 minutami

Palestina

Francie: Palestina není stát. Nesplnila podmínky pro uznání

Podmínky pro uznání Palestiny jako státu zatím nebyly splněny, uvedl ve středu francouzský ministr zahraničí Stéphane Séjourné po oznámení několika evropských zemí, že tak učiní v naději na přinesení míru na Blízký východ. Uvedla to agentura Reuters.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Sněmovna schválila změnu pravidel oddlužení. Bude trvat kratší dobu

Doba oddlužení se má zkrátit z pěti na pouhé tři roky pro všechny dlužníky. Poslanci ve středu schválili vládní novelu insolvenčního zákona, která má ovšem své kritiky. Podle nich totiž zhorší pozici věřitelů, například samoživitelů či bytových družstev. Předlohu ještě musí posoudit Senát.  

před 2 hodinami

Robert Fico

Ficův stav je stále vážný. Převoz do Bratislavy je vyloučený

Stav slovenského premiéra Roberta Fica (Směr-SD) je stabilizovaný, ale zůstává vážný, odpovídající rozsahu a vážnosti zranění, které utrpěl. Po jednání Rady bezpečnosti SR to novinářům řekl místopředseda vlády a ministr obrany Robert Kaliňák (Směr-SD).

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Dominik Feri (TOP 09)

Feri obdrží výzvu k nástupu do vězení, odsedět si má tři roky

Exposlanec Dominik Feri dostane výzvu k nástupu do vězení bez odkladu, rozsudek byl shledán vykonatelným, informovala Česká televize ve středu. Ferimu byl na konci dubna potvrzen tříletý trest odnětí svobody za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění. 

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

UNRWA zastavila distribuci jídla ve městě Rafah

Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA) v úterý oznámil, že pozastavuje distribuci jídla ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy pro nedostatek dodávek pomoci, uvedla agentura AFP. "Distribuce jídla v Rafahu je momentálně pozastavena pro nedostatek dodávek a nejistotu," uvedla UNRWA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy