V TOP 09 to vře kvůli novému předsedovi: Kalousek se tvrdě pustil do Adamové

Poslankyně Markéta Pekarová Adamová, která se chce ucházet o post předsedkyně TOP 09, to pořádně schytala za svoje slova o „mrhání sil“. Kritický je vůči ní nejen někdejší europoslanec TOP 09 Jaromír Štětina, ale i šéf poslanců Miroslav Kalousek.

Přidejte svůj názor 145 komentářů

Markéta Pekarová Adamová
doporučujeme

Markéta Pekarová Adamová a senátor Tomáš Czernin se v listopadu utkají o post předsedy TOP 09. Zatímco první místopředsedkyně mluví o tom, že se chce zaměřit na městské voliče, které je nutné oslovit ještě více. Czernin naopak chce, aby se TOP 09 sice nevzdala tohoto typu voličů, ale podstatně více se snažila oslovit také voliče na vesnicích a v menších městech. Oba o tom promluvili v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Adamová se mimo jiné nechala slyšet, že „sázet na nějakého úplně nového voliče, který nás nikdy dřív nevolil, je strašná chyba“. Podle ní jde o mrhání sil. „Pokud nás tito voliči dříve volili tak zejména kvůli spolupráci se Starosty a nezávislými," prohlásila v souvislosti s venkovskými voliči.

I když obratem ujistila, že to neznamená, že by venkovské voliče úplně zavrhovala a že já záleží na každém voliči, od svých kolegů se dočkala spíše kritiky. „Jsem volič topky a záleží mi na ní. Paní Pekarová Adamová projevila pohrdání nad mimopražskymi a venkovskými voliči, což je pro TOP09 nebezpečné,“ varuje někdejší europoslanec Jaromír Štětina.

I proto podle svých slov věří, že delegáti listopadového sněmu zvolí předsedou Tomáše Czernina. „Ukončí tím schizma uvnitř TOP09. Jeho ukončení už zahájil předseda strany Jiří Pospíšil tím, že se vzdal kandidatury na příštího předsedu. Topku je třeba zachránit. Ona sama se musí zbavit klientelismu a zneužívání TOP09 jako výtahu k moci. To voliči pochopí. I ti mimo Prahu,“ myslí si politik a novinář v jedné osobě.

Do Adamové si rýpnul i jeden ze zakladatelů TOPky Miroslav Kalousek. „Jezdil jsem teď tři dny po venkově a vysvětloval program TOP 09. Zájem veřejnosti mě těší. Nemyslím si, že “mrhám energií”, dělám prostě svoji práci,“ vzkázal prostřednictvím facebooku. 

Loading...
Vstupte do diskuze (145)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanec Žáček chtěl v rozhlasu zdiskreditovat ÚSTR, tvrdí vědci

19.01.2020 12:19 Zakladatel a první ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR), nyní poslanec Pavel Žáček,…

Na místo tragédie ve Vejprtech jede Babiš a ředitel hasičů

19.01.2020 10:47 Premiér Andrej Babiš (ANO) jede do Vejprt na Chomutovsku, kde v domově pro postižené dnes ráno…

Česko se blíží k bodu zlomu. Opozice se chystá na boj

18.01.2020 22:14 Aktualizováno K jednotnému postupu proti hnutí ANO premiéra Andreje Babiše vyzvali dnes občanské demokraty na…

ODS: Jsme Země, která vítězí. Ozval se Babiš a pořádně ji ponížil

18.01.2020 22:09 Aktualizováno Heslo občanských demokratů Země, která vítězí pochválil dnes na twitteru premiér Andrej Babiš (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama