Tomáš Czernin

Tomáš Czernin

Tlak na české hokejisty v KHL. Opusťte ligu adorující Putina i národní tým, říká Czernin. Protestujte jako Čáslavská, radí Zdechovský

Místopředseda TOP 09 a senátor Tomáš Czernin ostře odsoudil působení pěti českých hokejistů v ruské KHL, jejíž vedení klubům nařídilo, aby během zápasů adorovaly prezidenta Vladimira Putina a otevřeně schvalovaly válečnou invazi na Ukrajině. „Jejich počínaní hraničí s prostitucí. Pokud jim nevadí hrát v lize, která propaguje zločinecký Putinův režim, neměli by už nikdy obléci dres národního týmu,“ říká pro EuroZprávy.cz Tomáš Czernin. Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský není tak radikální, ale podle něj by hokejisté měli oželet peníze z nedodržených kontaktů a vrátit se. „Anebo se zachovat hrdinsky jako gymnastka Věra Čáslavská, která během olympiády v Mexiku 1968 na protest proti okupaci naší země odvrátila na stupních vítězů při sovětské hymně hlavu od soupeřky. Měli by předvést podobné gesto,“ míní.
Tomáš Czernin

Uvítám, pokud by Minář posílil koalici proti oligarchovi. Po revoluci jsme byli moc tolerantní, říká Czernin

ROZHOVOR – Dovede si představit, že by Mikuláš Minář, který opustil Milion chvilek pro demokracii, se svým novým spolkem rozšířil stávající koalici TOP 09, ODS a lidovců. Senátor TOP 09 Tomáš Czernin by se posílení uskupení nebránil. „Sám v minulosti na demonstracích vyzýval, aby se strany před sněmovními volbami spojily a pokusily se porazit hnutí ANO. Jeho přání TOP 09, ODS i KDU-ČSL naplnily a nyní je na něm, zda se přidá,“ říká v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Czernin.
Wagenknecht, Lukáš

Senát bude mít nově deset výborů, změnili se tři předsedové

Senát bude mít nově deset výborů místo dosavadních devíti. Důvodem je rozdělení zdravotního a sociálního výboru. Senátních komisí zůstane nadále osm. Schválili to dnes senátoři na první povolební schůzi horní komory Parlamentu. Na obsazení míst ve vedení výborů se předem dohodly senátorské kluby.
Miloš Vystrčil

Senátoři za TOP 09 se přidali k ODS, podpoří Vystrčila

Senátoři TOP 09, kteří v úterý opustili klub Starostů a nezávislých, se dohodli se zákonodárci ODS v horní komoře na společném klubu. Frakce tak bude největší v Senátu, bude mít 26 členů. Senátor a místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin bude jejím prvním místopředsedou. Klub nese název ODS-TOP 09. Nejpočetnější frakce by měla mít podle zvyklostí hlavní nárok na obsazení pozice předsedy Senátu.
Tomáš Czernin

Předsedou Senátu by měl zůstat Vystrčil, míní Czernin

Předsedou Senátu by měl podle senátora TOP 09 a prvního místopředsedy této strany Tomáše Czernina zůstat i v dalším období Miloš Vystrčil (ODS). Czernin dnes ČTK také řekl, že chce posílit značku TOP 09 v horní komoře. Její senátoři jsou nyní v klubu Starostů, který po letošních volbách posílil a podle zvyklostí by měl mít hlavní nárok na obsazení postu předsedy Senátu.
Markéta Pekarová Adamová

Komunisté se nezmění, budou lhát a překrucovat historii, patří na smetiště, říká opozice pro EZ

ANKETA – Uctí památku obětí a uvědomí si, že jsme před 52 lety definitivně přišli o naději na svobodu. Opoziční politici, které EuroZprávy.cz v anketě oslovily, si připomenou, jakým útrapám byl národ 21. srpna 1968 i o rok později vystaven. „Srpen 1968 pro nás všechny znamená okupaci, obsazení naší země a pokračování represe i útlaku ze strany komunistického režimu. Velké starosti mně dělá, že dnes komunisté mají vliv na vládu. Je to odpovědnost Andreje Babiše a sociálních demokratů, kteří je k moci vrátili. Pro mě je to nepřijatelné,“ říká exkluzivně předseda ODS a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Fiala.
Tomáš Czernin

Pompeo v Senátu je projevem úcty k postojům horní komory, zní z opozice

Jako projev úcty a respektu k českému Senátu vnímají dnešní vystoupení ministra zahraničí Spojených států Mikea Pompea v horní parlamentní komoře senátoři opozičních stran. Návštěva, kterou čekají odpoledne, ukazuje podle nich, že český Senát je vnímán v zahraničí jako demokratický orgán, kde se hovoří o demokracii a svobodě doma i ve světě.
Markéta Pekarová Adamová

Ne mým jménem. TOP 09 spustila petici, týká se premiéra Babiše

Na internetu i sociálních sítích koluje elektronická petice, jejímž podpisem se jednotliví signatáři distancují od postoje české vlády, která vyjádřila nesouhlas s rezolucí Evropského parlamentu týkající se střetu zájmů premiéra Andreje Babiše. Snaží se tím vyjádřit, že vláda nereflektuje názor všech občanů. Záštitu nad ní převzalo vedení TOP 09.
Tomáš Czernin

Politici TOP 09 uctili oběti komunistického režimu, vzpomínalo se i na faráře Toufara

Před komunistickou ideologií a působením komunistů v dnešní politice varovala předsedkyně strany TOP 09 Markéta Pekarová Adamová při uctění památky obětí komunismu politiky TOP 09. Pietní akt se dnes konal u pomníku obětem komunismu na pražském Újezdě při příležitosti 72. výročí únorového komunistického převratu, po němž se země na více než 40 let stala totalitním režimem s vládou jediné strany.

Aktuálně se děje

před 27 minutami

před 44 minutami

Aktualizováno před 53 minutami

Ukrajinci tvrdí, že Rusové vyhodili do povětří Kachovskou přehradu. (6.6.2023) Prohlédněte si galerii

Mimořádná zpráva Rusko vyhodilo do vzduchu Kachovskou přehradu, řekl Kyjev. Začala evakuace

Přehrada Nová Kachovka v Chersonské oblasti je fatálně poškozená. Ukrajinské úřady nyní chystají nutná opatření, bude zasedat bezpečnostní rada. Lidé v ohrožené oblasti se evakuují. Ukrajinská armáda z jejího zničení obvinila Moskvu, ta se brání. EuroZprávy.cz situaci monitorují. Záporožská jaderná elektrárna, která se nachází výše po toku Dněpru, je podle na sobě nezávislých zdrojů zatím v bezpečí.

Aktualizováno před 57 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Aktualizováno před 2 hodinami

před 2 hodinami

Petr Pavel

Lidé nejvíce důvěřuji Pavlovi, Babišovi a Okamurovi. Propadla Pekarová Adamová, Černochová i Fiala

Jediným vrcholným českým politikem, kterému lidé více důvěřují než nedůvěřují, je prezident Petr Pavel. Velké důvěry se těší také předseda hnutí ANO Andrej Babiš a předseda SPD Tomio Okamura. Naopak největší nedůvěru lidé cítí k předsedkyni Poslanecké sněmovny za TOP 09 Markétě Pekarové Adamové a dobře si nevede ani premiér Petr Fiala (ODS). Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Na jihozápadě Čech hrozí odpoledne bouřky, platí výstraha

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval před bouřlivým počasím v části Čech během úterního odpoledne. Pro některé okresy v Jihočeském a Plzeňském kraji platí od 12 hodin výstraha před bouřkami. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy