Zimola se rozepsal o koronaviru. Idiote, víš o tom h***o, pustil se do něj analytik

Bývalý místopředseda ČSSD a poslanec Jiří Zimola na sociální síti varoval Čechy před používáním roušek, které proti koronaviru nemají moc velkou účinnost. Za to si ale vyslechl pořádnou dávku kritiky.

Přidejte svůj názor 39 komentářů

Sjezd ČSSD (18.2.2018): Jiří Zimola
doporučujeme

Zimola na sociální síti napsal, že nechce snižovat vážnost situace a zlehčovat ji, zajímalo ho ale, nakolik jsou lidé informováni o fungujících preventivních opatřeních.

"Chci se těch, co vykupují obchody s rouškami zeptat, jestli ví, že běžné papírové roušky chrání víc okolí před člověkem s rouškou, který by mohl být infekční, než daného člověka s rouškou před nakaženými kolem něj?" zeptal se s tím, že je možná horší panika kolem koronaviru, než virus samotný.

Jeho slova potvrzují i lékaři a další odborníci, kteří se vesměs shodují v tom, že roušky proto koronaviru nemají smysl. Například podle Rastislava Maďara z Lékařské fakulty Univerzity Ostrava, který se věnuje cestovní medicíně, roušky chrání okolí, nikoliv před nakažením.

Podle něj papírová rouška za pár desítek minut dýcháním zvlhne a zvýší se její propustnost. Musela by se proto pravidelně vyměňovat. Účinnost klasických roušek v minulých dnech zpochybnili i další odborníci. Běžná rouška podle ředitel firmy Respilon Romana Zimy člověka před koronavirem neochrání, k zachycení viru je potřeba použít speciální ústenku s nanovlákny. 

I přesto se do Zimoly pustili lidé, kteří zastávají jiný názor. Jedna z diskutujících například uvedla, že roušku doporučuje známá zpěvačka a že mají smysl. Nejostřeji zaútočil analytik Štěpán Kotrba, který neváhal sáhnout až k vulgaritám.

"Milý Jiří, operační ústenky minimalizují riziko přenosu bakterií a virů v kapénkách - směrem ven i směrem dovnitř. Jsou elementárním prostředkem ochrany druhých i sebeochrany. Moje babička mi říkávala - když kýcháš, dej si před pusu kapesník. To bylo před půl stoletím.... Bakteriální filtrační účinnost operační ústenky je vyšší než 99 %. Chováš se jako politik - idiot - když o něčem víš hovno, tak to neříkej nahlas," napsal.

"Štěpáne, tvé kategorické soudy s urážkami jsou tvým vlastnoručním podpisem. Nezlobím se na tebe, protože jsi aspoň autentický, i když tomu prd rozumíš," reagoval Zimola, a nebyl jediný. "Politolog=hlupák co se snaží předpovídat politickou budoucnost. Skoro nikdy se netrefí," napsal další diskutující.

"Pane Kotrbo, seznamte se ze závěry ředitele WHO k současnému stavu, pak možná budete méně expresivní ve vyjadřování," uvedl jiný uživatel facebooku. "Zůstaňte politologem, ale s odpuštěním melete pátý přes devátý, než bych to napsal tak sem zkopíruji výtažek, aby bylo jasno. Shrnuto, rouška je tak skoro něco placebo, ale v podstatě Vás neochrání, na to potřebujete respirátor s certifikací ffp3 a nyní výtažek: Rouška není respirátor!" uvedl další.

Loading...
Vstupte do diskuze (39)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejpopulárnější politici? Na Babiše se dotahuje Schillerová, polepšil si…

20.02.2020 21:53 Aktualizováno Ze členů vlády a šéfů parlamentních stran lidé nejlépe hodnotí premiéra Andreje Babiše (ANO), na…

Šámal už mluvil se Zemanem o svém nástupci v čele Nejvyššího soudu

20.02.2020 17:14 Nový ústavní soudce Pavel Šámal mluvil s prezidentem Milošem Zemanem o svém nástupci ve funkci…

Cestu šéfa Senátu na Tchaj-wan budou v březnu řešit nejvyšší ústavní…

20.02.2020 17:13 Cesta předsedy Senátu na Tchaj-wan bude jedním z bodů schůzky nejvyšších ústavních činitelů na…

Ministerstvo zahraničí řešilo s čínským velvyslancem dopis kvůli Tchaj-wanu

20.02.2020 17:07 Náměstek ministra zahraničí se ve středu setkal s čínským velvyslancem. Dal mu najevo, že dopis…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama