Rozhlas nabízí školákům vzdělávací pořad na stanici Rádio Junior

Český rozhlas (ČRo) zařadil do svého vysílání nový vzdělávací pořad pro děti. Bude ho vysílat každý všední den od 10:00 do 11:00 na stanici pro nejmenší posluchače Rádio Junior. Pořad nazvaný Skoro školní vysílání z pokojíčku Vendy, Fráni nabídne vzdělávání v českém jazyce, prvouce, přírodovědě nebo vlastivědě. První díl mohly děti slyšet dnes. ČTK o tom informovala muvčí Českého rozhlasu Blanka Bumbálková.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Školní pomůcky
doporučujeme

Podobně jako třeba Česká televize nebo někteří vydavatelé interaktivních učebnic tak Český rozhlas reaguje na mimořádnou situaci, kdy děti kvůli šíření koronaviru nemohou chodit do školy. "Naším cílem je dětem poskytnout vědomosti v zábavném formátu a rodičům nabídnout další možnost, jak doplnit domácí studium," uvedl generální ředitel ČRo René Zavoral.

Speciální program stanice Rádio Junior bude děti seznamovat například se slovními druhy nebo vyjmenovanými slovy. Série Kouzelná kniha Káji Kučery nabídne zajímavosti z prvouky, přírodovědy či vlastivědy. V pořadu nebude chybět ani čtení na pokračování známých literárních děl, sdělila Bumbálková.

Více informací o vysílání je na radiojunior.cz. Odvysílané díly pořadu budou k dispozici na audioportále mujRozhlas.cz.

Školy jsou kvůli koronaviru zavřené od minulé středy. Ministerstvo školství jim doporučilo, aby pokračovaly ve výuce na dálku. Děti ale nemají povinnost se tohoto vzdělávání účastnit, protože každá rodina k němu doma nemá vhodné technické vybavení.

Speciální program pro školáky nabídla od pondělí Česká televize. Na žáky prvního stupně ZŠ čeká každý den na programu ČT2 vyučování s pořadem UčíTelka. V úterý a ve čtvrtek pak bude pomáhat deváťákům v projektu Škola doma s přípravou na přijímací zkoušky.

Usnadnit dětem vzdělávání z domova nabídla také například nakladatelství Fraus nebo Nová škola - DUHA s.r.o. Obě poskytla školám zdarma elektronické učebnice. Fraus také například zpřístupnil vzdělávací portál Škola s nadhledem.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědci zjišťují, jak rodiče zvládají domácí výuku. Můžete se zapojit do…

05.04.2020 17:06 Výzkumníci vytvořili anketu, jak rodiče v době uzavření škol kvůli koronavirové pandemii zvládají…

Rektor Zima: Rozpočet Univerzity Karlovy přijde kvůli koronaviru o 1,5…

05.04.2020 16:01 Rozpočtu Karlovy univerzity způsobí koronavirová krize a s ní spojený dopad na školy výpadek příjmů…

Plaga nechce známkovat žáky z tělocviku či hudební výchovy

05.04.2020 15:07 Ministerstvo školství po Velikonocích vydá vyhlášku, která by měla učitelům dát návod, jak…

Dva termíny přijímacích zkoušek na střední školy nebudou, říká Plaga

05.04.2020 14:38 Ministerstvo školství neplánuje obnovit dva termíny zkoušek na střední školy, jak požaduje petice,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy