Vysvědčení rozdala řada škol již dnes, někteří žáci si ho přebírali venku

Školní vysvědčení
doporučujeme

V ZŠ Palmovka v Praze 8 dnes byla organizace předávání na třídních učitelích. Podle ředitelky školy Ivany Vanišové se někteří pedagogové se svými žáky sešli při příležitosti předání vysvědčení v parku nebo třeba v cukrárně. Další učitelé se s žáky potkali ve třídách v různých časech, které si individuálně s dětmi domluvili. Vyhláška ministerstva, která dovolila žákům vyzvednout si vysvědčení společně se svými spolužáky ve své kmenové třídě, přišla podle Vanišové pozdě.

"Pan ministr svůj pokyn vydal pozdě, tedy v době, když už jsme toto měli vyhlášené a netušili jsme, že se pravidla natolik rozvolní a hromadné rozdávání vysvědčení bude umožněno," řekla ředitelka.

Učitelé předávají vysvědčení mimo budovu i v ZŠ T. G. Masaryka v Praze 12. "Využili jsme toho, že děti se mohou setkat a můžou přijít, ale vydáváme vysvědčení před školou ve venkovním prostoru, kam mohou přijít i rodiče žáků," řekla ředitelka školy Jindřiška Kulišová. V 08:00 svá vysvědčení před školou převzali žáci prvních tříd, mnozí za podpory svých rodičů. Na předání vysvědčení byla každému ročníku vyčleněna půlhodina. Žáci posledního ročníku tak svá závěrečná vysvědčení obdrží v poledne a poté budou mít domluvený rozlučkový program, který si sami zorganizovali, dodala Kulišová.

Mimo budovu školy se konalo předávání vysvědčení i na ZŠ a MŠ Smolkova v Praze 12 či v ZŠ Mendelova v Praze 11. Žáci si svá hodnocení převzali například na hřišti, před vchodem do školy či v atriu. Školy to uvedly na webu.

Mnohé školy mají ve dnech 29. a 30. června ředitelské volno. Někteří ředitelé se pro dřívější ukončení školního roku rozhodli kvůli letošní neobvyklé situaci, kdy se část pololetí vyučovalo na dálku. Kvůli šíření koronaviru se totiž 11. března zavřely školy a v květnu a červnu se jejich provoz obnovil jen částečně. V běžném režimu by měly začít fungovat od září.

Kvůli uzavření škol v souvislosti s mimořádnou situací kolem koronaviru doporučovalo ministerstvo školství slovní hodnocení. Školy ho využívají spíše výjimečně.

"U nás převažují známky. Slovní hodnocení jsme volili jen tam, kde by hrozil nějaký malér, tedy v případě, kdy děti měly špatnou známku v pololetí a práce během toho následujícího období nestačila ke zlepšení známky i přes viditelnou snahu a spolupráci z jejich strany," řekla Kulišová.

Podle vedoucího Unie školských asociací CZESHA Jiřího Zajíčka při rozhodování o závěrečné klasifikaci učitelé vycházeli hlavně z výsledků za období prezenční výuky. Navíc přihlédli k pololetnímu vysvědčení a hodnocení práce žáků od 11. března, kdy se začalo učit na dálku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odebírání podvodně získaných titulů? Návrh Pirátů zřejmě u vlády neprojde

11.07.2020 14:12 Snaha opozičních Pirátů o snazší odebírání podvodně získaných vysokoškolských titulů u kabinetu ANO…

Financování nepedagogů v SŠ s praktickou výukou se má změnit, MŠMT…

11.07.2020 09:23 Ministerstvo školství chce vytvořit nový systém placení nepedagogů ve středních školách, kde se…

Ostravský primátor: Za nezískání akreditace si může univerzita sama

09.07.2020 17:26 Za nezískání akreditace pro obor Všeobecné lékařství na ostravské Lékařské fakultě může podle…

V maturitních oborech je víc míst než zájemců, plyne ze statistik

05.07.2020 09:13 Nabídka míst v maturitních oborech stále výrazně převyšuje počet zájemců o studium střední školy, i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama