On-line prádelny hlásí velký rozmach. Budou i v Česku?

Španělský startup Mr Jeff s prádelnami rychle roste. Firma má franšízové pobočky ve 40 zemích a na 4 kontinentech. Zakladatelé doufají, že se jí podaří prosadit i na českém trhu. On-line prádelna doručí vyprané a vyžehlené prádlo do 48 hodin.

Ilustrační foto
doporučujeme

Cílovou skupinou on-line služby Mr Jeff jsou mladí lidé žijící ve městě, kteří mají zájem o moderní technologie a ocení snadno dostupnou službu a úsporu času. „Podle našeho průzkumu jsou praní a žehlení prádla pro 78 % lidí nejvíce nenáviděnými domácími pracemi,“ říká generální ředitel Mr Jeff Eloi Gómez.

Služba se objednává přes mobilní aplikace a je k dispozici pro zařízení Android a iOS nebo na webu startupu. Člověk si zvolí místo a čas vyzvednutí oblečení, které kurýr vyzvedne a následně ho do 48 hodin přiveze čisté a vyžehlené. Zákazníci mohou službu prádelny využívat v rámci měsíčního předplatného nebo nárazově. Podle množství prádla vyjde měsíční praní a žehlení prádla na 720-1000 korun, uvedl server czechcrunch.cz


Podobnou službu v Česku nabízí We Hate Ironing nebo Cleany.cz a oblečení navíc dodávají zpátky během jednoho dne. Mr Jeff patří k nejrychleji rostoucím prádelnám na světě a nabízí i měsíční balíčky pro stále zákazníky. Míří i mimo Prahu, kde se zatím on-line prádelny ještě neprosadily.

Na vybavení pobočky se počítá se vstupními náklady téměř 600 tisíc korun a firma slibuje návratnost do šestnácti měsíců. „Teď se zaměřujeme na města s více než 100 tisíci obyvateli,“ uvádí Eloi Gómez, generální ředitel Mr Jeffa.

Firmu založil v roku 2015 Eloi Gómez společně s Adriínem Lorenzem a Rubénem Muñozem ve španělské Valencii. Ze zemí střední Evropy působí v Polsku a v Maďarsku. Postupně se rozšiřuje i do segmentů kosmetiky a fitness.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama