On-line prádelny hlásí velký rozmach. Budou i v Česku?

Španělský startup Mr Jeff s prádelnami rychle roste. Firma má franšízové pobočky ve 40 zemích a na 4 kontinentech. Zakladatelé doufají, že se jí podaří prosadit i na českém trhu. On-line prádelna doručí vyprané a vyžehlené prádlo do 48 hodin.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Cílovou skupinou on-line služby Mr Jeff jsou mladí lidé žijící ve městě, kteří mají zájem o moderní technologie a ocení snadno dostupnou službu a úsporu času. „Podle našeho průzkumu jsou praní a žehlení prádla pro 78 % lidí nejvíce nenáviděnými domácími pracemi,“ říká generální ředitel Mr Jeff Eloi Gómez.

Služba se objednává přes mobilní aplikace a je k dispozici pro zařízení Android a iOS nebo na webu startupu. Člověk si zvolí místo a čas vyzvednutí oblečení, které kurýr vyzvedne a následně ho do 48 hodin přiveze čisté a vyžehlené. Zákazníci mohou službu prádelny využívat v rámci měsíčního předplatného nebo nárazově. Podle množství prádla vyjde měsíční praní a žehlení prádla na 720-1000 korun, uvedl server czechcrunch.cz


Podobnou službu v Česku nabízí We Hate Ironing nebo Cleany.cz a oblečení navíc dodávají zpátky během jednoho dne. Mr Jeff patří k nejrychleji rostoucím prádelnám na světě a nabízí i měsíční balíčky pro stále zákazníky. Míří i mimo Prahu, kde se zatím on-line prádelny ještě neprosadily.

Na vybavení pobočky se počítá se vstupními náklady téměř 600 tisíc korun a firma slibuje návratnost do šestnácti měsíců. „Teď se zaměřujeme na města s více než 100 tisíci obyvateli,“ uvádí Eloi Gómez, generální ředitel Mr Jeffa.

Firmu založil v roku 2015 Eloi Gómez společně s Adriínem Lorenzem a Rubénem Muñozem ve španělské Valencii. Ze zemí střední Evropy působí v Polsku a v Maďarsku. Postupně se rozšiřuje i do segmentů kosmetiky a fitness.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brno prodalo na neexistující zápas lístky za milion korun

01.04.2020 17:47 Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým…

Koronavirus: Miliardář Křetínský měl pozitivní test. Nechce "zdravotně…

30.03.2020 05:31 Podnikatel Daniel Křetínský byl 12. března pozitivně testován na nový typ koronaviru. Od té doby je…

Arcibiskup Duka je v karanténě, biskup Herbst má pozitivní test na…

29.03.2020 08:39 Aktualizováno Biskup Karel Herbst měl pozitivní test na koronavirus. Na svém webu to dnes večer potvrdilo…

Letní čas v Česku: Noc byla o hodinu kratší

29.03.2020 05:56 V noci na dnešek začal letní čas. V 02:00 se hodiny posunuly na 03:00, takže lidé měli noc o hodinu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy