Svoboda je tak zkušený, aby posoudil, co může dělat vedle role primátora, tvrdí Fiala

Poslanec Bohuslav Svoboda (ODS) je natolik zkušený, aby sám rozhodl, které funkce může vykonávat vedle pozice pražského primátora. Novinářům to po dnešní bilanční schůzce na ministerstvu financí řekl premiér Petr Fiala (ODS). Předseda vlády ocenil to, že koalice v Praze kopíruje i za cenu některých ústupků vládní koalici. Svoboda dnes ve funkci primátora nahradil Zdeňka Hřiba (Piráti).

Devětasedmdesátiletý Svoboda v úterý oznámil, že po zvolení do čela metropole bude řadovým poslancem. Dá k dispozici funkce ve sněmovních výborech, odstoupí také z místa přednosty gynekologické kliniky a rezignuje na členství ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny. Kvůli kumulaci funkcí dnes na zastupitelstvu čelil kritice opozice.

Fiala uvedl, že Svoboda je natolik zkušený, aby posoudil souběh funkcí sám. "Dokáže se sám rozhodnout, které funkce s tím může spojit, a které ne. Už se vyjádřil, že řadu funkcí, které zastává a dělá dobře, opustí. Bude se naplno věnovat Praze," dodal Fiala. Má radost z toho, že má Praha primátora a bude jím právě Svoboda, který funkci už zastával. "Má obrovské politické zkušenosti, ale i zkušenosti z profesního života lékaře," konstatoval.

Na koalici se v hlavním městě domluvili zástupci Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), Pirátů a STAN, kteří mají v 65členném zastupitelstvu většinu 36 hlasů. Povolební vyjednávání trvala téměř pět měsíců, což je nejdéle v historii ČR. "Zájmem ODS a Spolu bylo vytvořit koalici v Praze na vládním půdorysu. Jednání nebyla jednoduchá, ale udělali jsme včetně ústupků vše pro to, aby taková koalice vznikla. Jsem rád, že se to stalo," řekl Fiala.

Související

Bohuslav Svoboda

Mám černý kašel, zaskočil primátor Svoboda přítomné na jednání ve Sněmovně

Česko od začátku roku eviduje nárůst počtu případů černého kašle, který si našel i vrcholné politiky. Pražský primátor a poslanec Bohuslav Svoboda (ODS) na středečním jednání sněmovního zdravotnického výboru nečekaně uvedl, že se s tímto onemocněním léčí. V místnosti s ostatními členy výboru strávil několik hodin. 

Více souvisejících

Bohuslav Svoboda Petr Fiala (ODS)

Aktuálně se děje

před 22 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Pád člověka z portálu tunelu zastavil vlaky na hlavním nádraží v Praze

Vážný incident zastavil v neděli dopoledne železniční dopravu na pražském hlavním nádraží. U pádu osoby zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Provoz se po poledni podařilo zcela obnovit. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy