Podle šéfa praktiků je Vojtěchův výběr pragmaticky nejrozumnější řešení

Podle předsedy Sdružení praktických lékařů Petra Šonky představuje výběr Adama Vojtěcha do čela ministerstva zdravotnictví pragmaticky nejrozumnější řešení, protože exministr resort už zná. Šonka to dnes řekl ČTK. Vojtěchovo dřívější působení v ministerském křesle chválí.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

"Je to dobrá volba. Představa, že přijde ministr, který tam nikdy neseděl a nic neví, není možná. Pragmaticky je to nejrozumnější řešení, aby to resort do voleb důstojně doklepal," řekl Šonka. Podotkl, že není dobré měnit ministra "každých šest neděl", nynější situace kolem dosavadního šéfa resortu Petra Arenbergera (za ANO) ale byla neudržitelná.

Podle šéfa praktiků je podstatné, aby Arenbergerův nástupce resort znal, nemusel se s ním seznamovat a mohl ho rovnou začít řídit. Vojtěcha pak Šonka hodnotí jako jednoho z nejlepších ministrů zdravotnictví. Podle něj podnikl kroky k posílení primární péče. "Osobně s tím (Vojtěchovým návratem) problém nemám. Jsem spokojený," řekl.

Předseda sdružení míní, že při svém prvním působení na ministerstvu se Vojtěch pustil do koncepčních záležitostí a jejich řešení přerušila epidemie. "Je tedy příležitost některé téma vybrat a dokončit," uvedl Šonka.

Šéf praktiků jmenoval zákon o elektronizaci zdravotnictví, který nový ministr bude v Parlamentu prosazovat. Podle šéfa praktiků bude šéf resortu ale řešit hlavně financování a novou úhradovou vyhlášku o proplácení péče ze zdravotního pojištění pro příští rok.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Existují čtyři scénáře dalšího vývoje epidemie na podzim

12.06.2021 21:59 Aktualizováno Existují čtyři scénáře dalšího vývoje epidemie covidu-19. Pravděpodobně na podzim nastane zhoršení,…

Při očkovacím maratonu se ve středních Čechách naočkovalo 5535 lidí

12.06.2021 20:28 Při očkovacím maratonu se ve Středočeském kraji naočkovalo vakcínou proti covidu-19 5535 lidí. Akce…

Pacienti s migrénou jsou v práci často za simulanty. Jsou přitom…

12.06.2021 13:30 Většina pacientů, které sužuje migréna, přicházejí o svoji práci. Třetina zaměstnavatelů totiž…

Za pátek 180 nově nakažených. V pracovním dni je to nejméně od srpna

12.06.2021 10:32 Aktualizováno Ukončené očkování proti nemoci covid-19 mají v Česku přes dva miliony lidí, dávek bylo dosud…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama