Prymula se hájí: Dopis WHO o firmě na vakcíny byl standardní komunikace

Dopis Světové zdravotnické organizaci (WHO) o firmě na výrobu vakcíny proti dětské obrně působící v Česku byl podle bývalého náměstka a ministra zdravotnictví Romana Prymuly standardní komunikací, napsal to na twitteru.

Roman Prymula
doporučujeme

Na dopis z roku 2018 upozornil server SeznamZprávy, podle něj o něm nevěděl ani tehdejší ministr Adam Vojtěch (za ANO), hlavní hygienička Eva Gottvaldová, ani ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL), který by na výrobu dohlížel, Irena Storová.

"Dopis je standardní komunikace náměstka. Reagoval jsem na řádně podanou žádost výrobce vakcín, která přišla datovou schránkou. Nic nebylo utajováno, a ani nebylo potřeba. V dopise totiž pouze informuji WHO o existenci žádosti oné firmy," napsal Prymula.

V dopise, ze kterého server cituje, Prymula údajně napsal, že soukromá společnost Praha Vaccines má speciální povolení pro zacházení s nebezpečnými viry, které by jí umožnilo vyrábět vakcínu proti dětské obrně. O půl roku později ministr Vojtěch WHO podle serveru napsal, že dotyčné povolení firma nemá.

Podle Seznam Zpráv je právě tato kauza důvodem, proč exministr Adam Vojtěch nařídil svým náměstkům požádat o bezpečností prověrku. Ani rok od žádosti ji Prymula nezískal, z ministerstva proto letos v květnu odešel, aby se tam pak v září vrátil na 39 dní jako ministr. V současné době působí podle premiéra Andreje Babiše (ANO) jako jeho poradce na úřadu vlády.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Reprodukční číslo dál roste, opatření se asi zpřísní

28.01.2021 11:14 Aktualizováno Index protiepidemického systému PES je dnes třetí den po sobě na 68 bodech ze sta. Zůstává tak už…

Blatného resort objednal miliony stříkaček z Číny. Jsou bolestivější a…

28.01.2021 09:51 Ministerstvo zdravotnictví od čínského výrobce objednalo téměř dva miliony stříkaček s pevnou…

V Česku přibylo 8452 nakažených, víc než před týdnem

28.01.2021 09:21 Koronavirus se ve středu v Česku prokázal u 8452 lidí, nových případů je asi o 240 víc než před…

Česko nejspíš čeká zpřísnění opatření, na Slovensku už se bez testu nesmí…

27.01.2021 22:02 Aktualizováno Na Slovensku dnes začnou platit přísnější pravidla omezení pohybu pro osoby, které nemají negativní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama