Co mají lidé dělat doma? Expert prozradil, jak se připravit na vládní nařízení

Covid-19 se nadále šíří Českem a konec epidemie je v nedohlednu. Vláda navíc aktuálně jedná o dalších omezeních. Jak se na ně mají lidé připravit?

Lidé, ilustrační fotografie
doporučujeme

Omezení normálního života či karanténa jsou přitom podle expertů náporem na psychiku lidí. Podle psychiatra Tomáše Rektora ale lidé musí počítat, že k této variantě může dojít.

Jsou totiž ze své podstaty schopni se na takovou variantu adaptovat. Samo od sebe to ale nejde, musí se o to totiž snažit.

Přiznal také, že aby společnost dodržovala pravidla, je potřeba ji trochu vystrašit, chybí ale podle něj i nějaká pozitivní sdělení. "Aby si lidé říkali, že to společně zvládneme," uvedl.

Lidé si navíc zvykají na mediální pokrytí koronaviru, který se stal hlavním tématem a okupuje obrazovky televizí a počítačů už několik měsíců. Proto ale mají tendence informace trochu "odřezávat."

Podle experta jde o častý psychologický jev. Člověk se totiž vůči nepříjemným a děsivým zprávám obrní, řekl v České televizi.

Společnost má podle něj tendenci události bagatelizovat, to je ale v momentě, kdy čísla stoupají, rizikové. Mohou také na lidi dopadat deprese a alkoholismus či domácí násilí. 

Podle něj ale záleží na lidech, jak se s případným lockdownem popasují. Mohou se například dívat na televizi, nebo si třeba začít doma povídat.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie zasahovala v otevřených restauracích. Blatný chce vysoké pokuty,…

05.12.2020 15:48 Aktualizováno Policisté v noci zasahovali v mnoha restauracích a barech, které byly přes zákaz otevřené i po 22…

Návštěvy v domovech pro seniory po měsících doprovázely slzy

05.12.2020 14:41 Se slzami se dnes po poledni vítali v Domově pro seniory v Prostějově příbuzní s…

V Dobřichovicích se dva muži zřítili z komína, oba zemřeli

05.12.2020 13:32 V Dobřichovicích u Prahy spadli v noci na dnešek dva muži z továrního komína. Jeden byl na místě…

Stromečky šly na začátku adventu rychle na odbyt

05.12.2020 09:28 Prodej vánočních stromků je letos trochu jiný než v předchozích letech. Zatímco běžně jsou začátkem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama