Na Pustevnách se ztratil silně opilý muž, pátraly po něm desítky lidí

Opilý osmadvacetiletý muž z Havířova na Karvinsku zaměstnal v sobotu horské záchranáře, hasiče i policisty. Až do nočních hodin po něm desítky lidí pátraly na vrcholu Pusteven. ČTK to dnes sdělil náčelník Horské služby Beskydy Radan Jaškovský.

Ilustrační foto
doporučujeme

Muž zavolal policistům okolo 19:00 s tím, že se ztratil v lese na modré turistické značce kolem lanovky do Ráztoky. "Police ČR nás požádala o součinnost kolem osmé večer s informací, že muž má být v lokalitě, kde je sníh. Ten je zde od 800 do 1000 metrů nadmořské výšky. Naše hlídka ze stanice na Pustevnách tedy vyrazila propátrat udaný prostor, ale bez výsledku," uvedl zasahující člen Horské služby Beskydy Jaroslav Pavlica.

Podle něj se muži ale po ohlášení zřejmě vybil mobilní telefon nebo vyčerpáním usnul a nebylo ho možné kontaktovat. "Do hledání muže v lese byli nasazeni policisté místního obvodního oddělení, dvě desítky policistů speciální pořádkové jednotky, psovodi se služebními psy, 20 členů horské služby se skútry, vozidly a terénními čtyřkolkami a v neposlední řadě pomáhali i hasiči," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Muže se ale záchranným složkám dlouhou dobu nedařilo najít. "Před 23:30 pak všichni policisté, hasiči a horští záchranáři utvořili rojnici a začali pečlivě prohledávat okolí modré značky," doplnil Pavlica. Během zásahu v nižších polohách pršelo a ve vyšších hustě sněžilo. V rojnici muže hledali asi půl hodiny, poté se ale sám ozval.

"Zřejmě opravdu usnul nebo omylem telefon vypnul. Udal, že je skutečně na sněhu, ale jinak byl dost zmatený. Nicméně během dvaceti minut od telefonátu sám vyšel z lesa, ovšem na druhé straně hřebenu. Byl prochladlý, zcela dezorientovaný, ale jinak naštěstí bez zranění," uvedl Pavlica.

Podle Viačkové byl muž silně opilý, dechová zkouška byla 1,72 promile. Nakonec kvůli podchlazení musel být převezen do nemocnice.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přehledně: Které obchody a služby budou od čtvrtka fungovat?

21.10.2020 22:05 Aktualizováno Kvůli vývoji koronavirové epidemie bude od čtvrtka 06:00 do konce nouzového stavu, který je…

Omezení volného pohybu osob: Co je dovoleno a naopak zakázáno?

21.10.2020 22:00 Aktualizováno Vláda omezila přímý kontakt veřejnosti se státní správou na pět hodin dvakrát v týdnu. Na twitteru…

Bavorsko chce zavést povinné covid testy pro pendlery, také z Česka

21.10.2020 20:26 Aktualizováno Bavorsko zavede povinné testování lidí, kteří do země přijíždějí za prací z rizikových oblastí v…

Nejvíc lidí, přes 53 tisíc, se koronavirem na podzim nakazilo v práci

21.10.2020 18:48 Aktualizováno Nejvíc lidí se na podzim covidem-19 nakazilo v zaměstnání. Podle dat Ústavu zdravotnických…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama