Po povodních na Olomoucku se pohřešuje seniorka, pátrání bude pokračovat v úterý

Pátrání po čtyřiasedmdesátileté ženě z Oskavy na Šumpersku, pod níž se utrhl břeh rozvodněného potoka, bylo dnes ukončeno. Seniorka se nenašla, hledat ji budou policisté i hasiči znovu od úterního rána, řekla ČTK mluvčí policie Lenka Vanková. Bleskové povodně, které zasáhly v noci na dnešek oblast Uničova a Šumperska, tak mají dosud jednu oběť, osmačtyřicetiletou ženu z Šumvaldu.

Hasiči
doporučujeme

"Pátrání po pohřešované ženě bylo nyní ukončeno s negativním výsledkem. Paní se nenašla, budeme pokračovat v úterý ráno. Pokud to dovolí letové podmínky, pátrání bude pokračovat opět i za pomoci vrtulníku," uvedla policejní mluvčí.

Okolnosti smrti dosud jediné oběti lokálních záplav nechce zatím policie upřesnit, policisté pouze uvedli, že pochází z Uničovska. Podle informací ČTK pochází oběť z místní části Šumvaldu Břevence, potvrdili to i místní obyvatelé. Problémy tam zapříčinily kmeny stromů z lesa, lidem narážely do domů a zatarasily i koryta. "S ohledem na rodinu to nebudeme potvrzovat. Šlo o osmačtyřicetiletou ženu, zemřela v souvislosti s povodněmi," dodala Vanková.

Podle krajského ředitele hasičů Karla Koláříka lidem z postižených obcí pomáhá od nedělní noci v terénu psycholog hasičů. "Působí zde i členové našeho posttraumatického intervenčního týmu, kteří poskytují péči postiženým osobám," řekl dnes novinářům šéf hasičů.

Pomáhají i další organizace. "Charita Šternberk již od dnešního dopoledne poskytuje pomoc jak materiální, tak nemateriální. Do charitního skladu v Uničově bylo převezeno 30 vysoušečů, zasaženým obcím jsme připraveni poskytnout dezinfekční a čistící prostředky a další materiál," řekla ČTK Dagmar Jurčíková z Arcidiecézní charity Olomouc. Také humanitární organizace ADRA vyhlásila na pomoc lidem v zasažených oblastech veřejnou sbírku. ADRA na místě spolupracuje s dalšími humanitárními organizacemi. Sbírku na pomoc postiženým obcím chystá také Olomoucký kraj.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Celníci zadrželi u hranice se Slovenskem tři migranty

07.07.2020 16:02 Jihomoravští celníci zadrželi poblíž hranic se Slovenskem tři běžence, schovávali se v návěsu…

Policie zřejmě našla tělo vodáka, kterého v Moravě strhl proud vody

07.07.2020 15:47 Policie zřejmě našla tělo šestadvacetiletého muže, kterého 28. června u Moravičan na Šumpersku…

Je stát připraven na krizi? Problémy jsou s elektřinou, vodou i kojeneckou…

07.07.2020 14:35 Koronavirová krize ukázala, že státu obecně chybí zásoby, což se netýká pouze ochranných…

Opatření v případě epidemie: Češi nejvíc podporují měření teploty, ukázal…

07.07.2020 14:28 Z opatření proti šíření případné další pandemie podobné šíření nového koronaviru by největší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy