Roušky se vrací na Vysočinu. Budou povinné nejen u ambulantních lékařů

Na Vysočině musí mít lidé od středy povinně zakrytá ústa a nos ve zdravotnických zařízeních a v zařízeních sociálních služeb. Mimořádné opatření bude platit od dnešní půlnoci do odvolání. Krajská hygienická stanice k němu přistoupila kvůli rostoucímu počtu nemocných covidem-19 v tomto regionu.

Lidé v rouškách, ilustrační foto
doporučujeme

Nařízení, které dnes hygienici zveřejnili na webu, se týká například i lékařských ambulancí, lékáren, dětských domovů nebo výchovných ústavů pro mládež.

Mezi nemocnými je od minulého týdne i 57 lidí z jihlavského Alzheimercentra, jde o 40 klientů tohoto domova se zvláštním režimem a 17 zaměstnanců. Jeden nakažený klient o víkendu zemřel. Podle informací hygieniků se nakazilo i několik zaměstnanců firmy Bosch Diesel nebo několik lidí v Pacově.

O chystaném zavedení mimořádných opatření na Vysočině informovali zástupci kraje už po pondělním jednání bezpečnostní rady kraje. "Doporučujeme dobrovolné nošení roušek i ve všech uzavřených prostorech, například v obchodech, ve veřejných dopravních prostředcích nebo na úřadech," uvedl hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD) po pondělním jednání.

Na Jihlavsku, kde nemocných přibývalo v poslední době nejrychleji, zůstává v platnosti mimořádné opatření hygieniků zavedené 14. července. Povinnost nošení roušek a zvýšené dezinfekce v tomto okrese se týká především vnitřních veřejných prostor, MHD, obchodů a zdravotnických zařízení.

Na Vysočině také kvůli šíření nemoci covid-19 nesmí návštěvy do lůžkových částí krajských nemocnic v Jihlavě, Havlíčkově Brodě a Pelhřimově. "Většina domovů pro seniory už má zákaz návštěv. Ostatním to můžeme doporučit," řekl dnes novinářům náměstek hejtmana Pavel Franěk (ANO).

Na Vysočině je teď podle krajských hygieniků 154 nemocných covidem-19. Od začátku pandemie se v Kraji Vysočina nakazilo 354 lidí, šest v souvislosti s koronavirem zemřelo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze prasklo potrubí. Komplikuje provoz tramvají

15.08.2020 15:47 Aktualizováno Kvůli havárii vodovodu ve Strojnické ulici v Praze 7 je od dnešních 8:15 přerušený provoz tramvají…

Duka požehnal mariánský sloup v Praze

15.08.2020 14:50 Pražský arcibiskup Dominik Duka dnes po poledni požehnal mariánský sloup, který se po 102 letech…

Bohumínský panelák má po požáru opět elektřinu. Část lidí se vrátit nechce

15.08.2020 14:38 Aktualizováno Bohumínský panelový dům, ve kterém před týdnem v sobotu při úmyslně založeném požáru bytu zemřelo…

Měla jsem tep 150 a problémy. Zdravá mladá dívka popsala, co s ní udělal…

14.08.2020 22:00 Aktualizováno Není tomu dávno, co se z pražského klubu Techtle Mechtle stalo lokální ohnisko nákazy novým typem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama