ZOO Praha láká na tasmánské čerty, návštěvnický limit dnes nevyčerpala

Do Zoo Praha dnes za celý den přišlo asi 2400 lidí. Denní limit, který je 8500 návštěvníků, se tak nevyčerpal. Nižší návštěvnost způsobilo deštivé počastí. ČTK to dnes za Zoo Praha řekla Helena Petáková. Zoologická zahrada v Troji v sobotu veřejnosti otevřela novou expozici Darwinův kráter. Denní kapacity dosáhla už ve 13:00, kdy musela zavřít.

Ilustrační foto
doporučujeme

Opatření ministerstva zdravotnictví, kdy je počet návštěvníků v zoologických a botanických zahradách a podobných provozech omezen v jednom dni na 150 lidí na hektar plochy, by se podle ředitele pražské zoologické zahrady Miroslava Bobka mělo od pondělí změnit. "(...) před okamžikem se mi dostalo ujištění, že od pondělí se toto omezení přinejmenším změkčí," uvedl v sobotu na svém facebooku.

Nařízení nedává smysl podle pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). Na svém twitteru v sobotu napsal, že o jeho zrušení jedná s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. "Tuto věc řešíme od pátku s epidemiology, protože vnímáme, že je potřeba danou regulaci změnit. Zítra (v pondělí) budeme chtít rozhodnout o konkrétní podobě a předložit změnu na vládu," napsal dnes v SMS na dotaz ČTK Vojtěch.

Zoo Praha od soboty láká návštěvníky na zcela novou expozici Darwinův kráter zaměřenou na tasmánskou a australskou faunu. Nejvýznamnějšími obyvateli jsou ďábli medvědovití neboli tasmánští čerti, jindy nazývaní také Belzebubova štěňata. Pražská zoo je jako teprve druhá zahrada v Evropě získala přímo z Tasmánie. Expozici obývají tři samice a jeden samec. Všichni jsou pojmenováni po koření. Návštěvníci se mohou seznámit s paní Muškátovou, Anýzovou a Bobkovou a panem Škumpou. Atraktivní novinkou expozice je také průchozí výběh s klokany.

Kromě Darwinova kráteru mohou návštěvníci do Zoo Praha přijít za dvěma nedávno narozenými slůňaty. Prohlédnout si mohou také na podzim zpřístupněný Rákosův pavilon se vzácnými papoušky.

Zoologická zahrada hlavního města se loni podle agentury CzechTourism stala třetím nejvyhledávanějším turistickým cílem v republice. Přišlo do ní přes 1,4 milionu lidí. Tak vysoké návštěvnosti zoo podle Bobka letos nedosáhne. Kvůli vládním opatřením proti koronaviru byla 45 dní uzavřena, následně byly přístupné jen venkovní expozice. Celá zahrada se otevřela 25. května, ale stále s omezeným počtem návštěvníků. Navíc jí chybějí i zahraniční turisté.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děti zavřené v létě v autě mohou bez dozoru zemřít. Teplota kriticky…

10.07.2020 14:22 Každý rok se objeví několik případů, kdy musí policisté nebo hasiči zachraňovat děti z rozehřátých…

Matka nesouhlasí s trestem za vraždu dítěte v Brně, odvolala se

10.07.2020 13:20 Vraždu tříměsíčního dítěte v Brně, za kterou jeho matka dostala u Krajského soudu v Brně v polovině…

Město Varnsdorf nepostupovalo při provozu radarů dle zákona, konstatoval…

10.07.2020 12:55 Město Varnsdorf nepostupovalo při pronájmu radarů soukromé firmě podle zákona. Usnesení rady města,…

Pandemie odkryla slabiny státu, pomoc některým lidem vázne, říká sociolog

10.07.2020 12:15 Díky epidemii koronaviru se zjistilo, že sociální systém není dostatečně pružný, a že stát postrádá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy