Hotely v Brně se těší na turisty, chybí jim ale firemní večírky

Brněnské hotely vítají možnost ubytovat ve svých pokojích také hosty, kteří přijeli za rekreací, ne jen za prací. Od čtvrtka jim to téměř po půl druhém měsíci umožní rozvolnění vládních opatření proti šíření koronaviru. I přes to, že hotely v Brně těží spíše z konání veletrhů a kongresů, několik turistů očekávají. Některým ale budou chybět firemní vánoční večírky, vyplývá z odpovědí zástupců hotelů, které ČTK oslovila.

Hotel, ilustrační foto
doporučujeme

Hotel Barceló Brno Palace je na rozvolňování připravený. "Těšíme se na turistickou klientelu. Poptávku po cestování na prosinec vnímáme a je to zřejmé i z nových rezervací. Hosty na Vánoce očekáváme na poslední chvíli, ale vzhledem k aktuálním restrikcím platným pro zahraniční příjezdy do České republiky budou hosté pravděpodobně pouze tuzemští. Vše také bude záviset na podobě vánočních trhů," řekla za hotel Markéta Janatová.

Dodala, že se hotelu podařilo udržet všechny zaměstnance a příští rok očekává zlepšení.

Hotel Courtyard počítá s pořádáním společenských akcí. "Jsme připraveni pořádat akce, kdy uvnitř bude možných maximálně deset osob a ve venkovních prostorech 50. Přímo v hotelu nyní nabízíme kromě existujících konferenčních sálů i nové studio pro virtuální a hybridní události, přičemž ve studiu může být přítomno deset osob a zároveň se celá akce může živě přenášet neomezenému množství vzdáleně připojených účastníků," řekl za hotel Štěpán Malý.

Novinku připravil hotel i pro pořádání venkovních akcí. Vánoční večírky pro kolektivy a firmy v podobě soukromých vánočních trhů nachystá na vyhřívané terase hotelu.

Podle Malého však Vánoce obecně bývají spíše klidnějším obdobím s nízkou obsazeností. "Neočekáváme, že se to letos změní. Co bývá naopak v běžných letech velmi silným obdobím, je Silvestr, kdy k nám jezdí skupiny hostů z tuzemska i ze zahraničí. Je zřejmé, že vzhledem k aktuální situaci nebude možné oslavy pořádat a ztráty se tím pádem ještě výrazně prohloubí," řekl.

Vedení Hotelu International uvítalo především to, že se o rozvolnění dozvědělo s dostatečným předstihem. "Jsme připraveni otevřít zpět naši lokální restauraci a ubytování jsme zpestřili zajímavými balíčky. Kde jinde strávit adventní víkend než v centru Brna. Vítáme i snahu magistrátu zpříjemnit lidem náladu trochou vánoční atmosféry. Období Vánoc je ale pro hotely i restaurace obdobím večírků či firemních setkání. Ta jsou nadále zapovězena a odráží v podstatě celoroční stav naší branže. Dopady jsou nemalé, i přes snahu vlády o kompenzace," uvedla ředitelka hotelu Beatrice Vojtková.

Společnost proto podle ní omezila výdaje na minimum a investice či opravy posunula na lepší časy. "Pohostinství už svým výrazem zdůrazňuje předpoklad vlastnosti, kterou by měl pracovník v hotelové a restaurační branži oplývat. Bohužel, jen to nestačí. Doba si žádá flexibilitu, multifunkčnost a odbornost. Je na každém z nás chtít je projevit," poznamenala ředitelka.

Od čtvrtka bude platit nový stupeň rizika v protiepidemickém systému (PES). Ze čtvrtého přejde na mírnější třetí.

Témata: Brno | Hotely | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda schválila návrh na příspěvek pro podnikatele v úpadku

18.01.2021 17:25 Podnikatelé v úpadku budou moci čerpat příspěvek, tzv. kompenzační bonus, 500 korun denně, a to…

Velké tuzemské firmy mají o očkování zájem, ale nemají vakcíny

18.01.2021 17:01 Významné české firmy mají zájem o očkování svých zaměstnanců proti koronaviru, ale vlastní očkovací…

Situace maloobchodních prodejců s obuví je prý kritická

18.01.2021 16:53 Situace maloobchodních prodejců s obuví a koženou galanterií je podle České obuvnické a kožedělné…

Finanční správa vyplatila na příspěvku OSVČ a malým firmám 3,2 miliardy

18.01.2021 15:37 Finanční správa eviduje k dnešku 407.235 žádostí o příspěvek, takzvaný kompenzační bonus, v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama