Na bavorském přechodu pokračuje bezplatné testování pendlerů z ČR

Na německé straně přechodu Železná Ruda na Klatovsku dnes od 12:00 pokračuje bezplatné testování pendlerů z ČR na covid-19. Odběrové místo u Arberlandhalle v Bayerisch Eisenstein bude v provozu každý všední den od 10:00 do 18:00. Plánovaná kapacita je až 450 testů denně, je nutná rezervace, řekla ČTK koordinátorka česko-bavorské spolupráce Simona Fink ze Zemského úřadu v Regenu.

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle zemské radní Rity Röhrlové zadal okres Regen firmě IMS záchranná služba zřízení nové testovací stanice u Arberlandhalle. Okres o tom rozhodl proto, aby pendleři měli možnost splnit svoji povinnost nechat se testovat, řekla Fink. IMS začala s přípravou už v pátek. Testování bude v kontejneru před halou, registrace v hale. "Pendleři mohou zaparkovat auta u bývalého bazénu, 100 metrů od haly," řekla Röhrlová.

Oproti dřívějšímu testování v mobilních stanicích je nutná rezervace na ims-rettungsdienst.de/eisenstein. Web byl spuštěn 31. října večer a je dostupný v češtině. Podle radní se mohou v Bayerisch Eisenstein testovat nejen pendleři, ale i místní občané. Další odběrové místo je v Regenu v Tierzuchthalle. Zájemci se musí objednat on-line na ims-rettungsdienst.de/regen, vyplní registrační formulář na covidtestbayern.sampletracker.eu/. QR-kód, který jim přijde do e-mailu, pak ukážou na odběrovém místě.

Bezplatné testování českých pendlerů 12. až 15. října odhalilo 3,3 procenta pozitivních lidí jezdících za prací do Bavorska. Šlo o 48 Čechů z 1456. Okres Regen tehdy slíbil, že bude v testování pokračovat. Zamezuje dalšímu šíření nákazy, řekla radní. Pendlerům stačí kartička zdravotní pojišťovny a potvrzení od zaměstnavatele.

Německo zařadilo Česko od 25. září mezi rizikové oblasti. Návštěvník, který nemá výjimku a neprokáže se negativním testem na covid-19, musí na 14 dnů do karantény. Čeští pendleři mají výjimku od bavorské vlády, ale od 23. října platí v Bavorsku povinnost nechat se jednou jednou za týden otestovat. Pro zahraniční pracovníky jsou testy bezplatné, hradí je bavorská vláda. V Bavorsku jsou uznávány i testy z ČR.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prodejny počítají zákazníky i za pomoci lžící na boty či kyblíků

05.12.2020 12:22 Místy až netradičním způsobem vyřešila řada prodejen počítání zákazníků kvůli omezenému limitu lidí…

Bez elektřiny bylo kvůli silnému větru ráno přes 27.000 domácností

05.12.2020 12:04 Kvůli silnému větru evidovala dnes ráno společnost ČEZ Distribuce víc než 27.000 domácností bez…

Řidiči zatím koupili přes 10 tisíc elektronických známek

04.12.2020 19:33 Aktualizováno Řidiči od úterního spuštění prodeje koupili přes 10.000 elektronických dálničních známek. ČTK to…

V provozu jsou dvě třetiny gastropodniků, tržby stouply o třetinu

04.12.2020 19:19 V provozu je po čtvrtečním uvolnění opatření podle statistiky společnosti Dotykačka, jejíž pokladní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama