Na otevřených zahrádkách je lidí s rouškami poskrovnu

Restaurace v centru Prahy dnes otevřely své zahrádky. V naprosté většině na nich lidé, kteří přišli kolem poledne na oběd, neměli nasazené roušky. Personál však musí mezi hosty dezinfikovat místa. Zahrádky nejsou většinou plné i kvůli počasí, které nepřeje třeba posezení u piva. Teplá jídla se v mnoha podnicích servírují pouze do 15 hodin, otevřené jsou i některé zimní zahrádky.

Restaurace
doporučujeme

"Točíme budvárek. Pro vaši chvilku bez roušky," stálo na stolku před jedním podnikem v pražské Jungmannově ulici. Lidé si ale v centru města ochranu sundali i před jinými podniky, ať šlo o tradiční české restaurace nebo pobočky nadnárodních fastfodových řetězců. Ministerstvo zdravotnictví totiž umožnilo, že zákazníci nemají povinnost nosit roušky v době konzumace potravin a pokrmů včetně nápojů u stolu provozovny. Lidé se je tak sundávají po příchodu na zahrádku či po komunikaci s personálem.

Pokud si dají pivo, mají před sebou pěnivý mok celou dobu, prakticky nikdo si roušky již nenasazuje mezi jednotlivými doušky. Některé provozy otevřely také celoroční zahrádky, které jsou od veřejného prostoru oddělené sklem.

"Co se týče dezinfekce stolů a židlí na zahrádce, problém to žádný není. Co se týče věcí, které jsou na tom stole, tak se to vydezinfikuje, to také problém není. Problém je už jenom počasí, které má být v tomto týdnu mizerné," řekl ČTK spolumajitel Pivovarského klubu Martin Dočkal.

I přes nepříznivé počasí se vrátili hosté do restaurací Manifesto Market na Florenci i Smíchově. "V době oběda byla asi třetina stolečků obsazená," řekla ČTK mluvčí firmy Radka Ondráčková. Lidé podle ní používali připravenou dezinfekci, dodržovali odstupy u pultů, roušky si sundali, až když si přinesli jídlo ke stolku. "Za déšť musíme být také rádi. Možná, že to pro zahrádky byl alespoň pozvolnější start a bylo to organizačně pro všechny jednodušší, než kdyby bylo vzorové sluníčko a modré nebe, které určitě také přijde," dodala.

Firma Makro dohromady se Svazem obchodu a cestovního ruchu vydala pro restaurace seznam návodů, jak se vyhnout případným problémům s otevíráním podniků. Nejde jenom o současné otevírání zahrádek, ale i o pokyny pro otevírání interiérů. Například u vstupu do provozovny bude nutné umístit informace, že vstupem do provozovny host prohlašuje, že netrpí příznaky koronaviru, tištěné jídelní lístky by pak měly být ve fóliích, které se dají dezinfikovat. Dochucovadla jako sůl a pepř pak Makro doporučuje podávat v jednoporcových baleních.

Podle šetření Plzeňského Prazdroje mezi 16.000 restauracemi nakonec plánuje v podnikání pokračovat 97,5 procenta hospodských. "Ještě počátkem dubna to podle průzkumu pivovaru vypadalo, že se jich již neotevře více než desetina, firma Dataservis pak predikovala dokonce uzavření až čtvrtiny provozů," uvedl pivovar.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko patří k zemím s nízkým podílem žen ve vedení firem

21.01.2021 14:05 Česko patří v Evropě k zemím s nízkým podílem žen ve vedení velkých firem. Na žebříčku 18 států…

Kvóty na potraviny mám za brutální útok na peněženky. Agrobaroni zcela…

20.01.2021 22:03 Aktualizováno Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza ostře kritizuje, že Poslanecká sněmovna…

České obchody Pietro Filipi chtějí propustit všechny pracovníky

20.01.2021 09:13 Česká módní značka Pietro Filipi chce propustit všechny pracovníky svých 23 obchodů. Uvedl to dnes…

V OKD skončí na konci února 1770 lidí, už absolvovali pohovory

19.01.2021 15:33 Aktualizováno Zaměstnanci těžební společnosti OKD, kteří ke konci února budou přecházet pod státní podnik Diamo,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama