Pomoc samoživitelkám či seniorům. Operátoři nabízejí internet zdarma, rozdají notebooky

Mobilní operátoři rozdají stovky bezdrátových internetových přípojek a notebooků pro samoživitele nebo rodinám, které nemohou dětem zajistit on-line výuku. Některé firmy poskytly neomezené volání seniorům nebo desítky pracovníků call center pro trasování nakažených. Vyplývá to z informací firem.

Ilustrační foto
doporučujeme

T-Mobile v dalších měsících zdarma vybaví 500 rodin samoživitelů a samoživitelek notebooky a rychlým internetovým připojením. Potřebné rodiny vybere spolu s učiteli a neziskovými organizacemi. Vedle toho od minulého týdne poskytl svým zákazníkům z řad nemocnic a hygienických stanic do konce nouzového stavu zdarma neomezená mobilní data pro jejich zaměstnance. Také bezplatně navýšil na maximum kapacitu pevného internetového připojení všem 90 nemocnicím, které odebírají jeho služby.

Vodafone poskytne přes platformu Česko. Digital neomezené pevné internetové připojení s Wi-Fi na půl roku zdarma 500 rodinám, které nemohou svým dětem zajistit on-line výuku. Senioři získají u stávajícího Tarifu 60+ neomezené volání. Zákazníci, kteří využívají aplikaci eRouška, navíc nebudou platit za data, která aplikace pro svůj provoz potřebuje. Společnost také poskytla 40 operátorů pro podporu trasování.

"Současná situace může negativně prohlubovat rozdíly mezi jednotlivými žáky, protože s ohledem na finanční situaci řady rodin je i spousta dětí, které k on-line výuce a vůbec formám distančního vzdělávání nemají přístup. Školní vzdělávání je klíčovou výbavou do života, proto chceme dětem v rodinách, které nemají takové možnosti, pomoci držet krok i v této složité době a poskytneme 500 z nich připojení na následujícího půl roku zdarma," uvedl generální ředitel Vodafonu Petr Dvořák.

O2 nabídla část zaměstnanců ze svých call center hygienikům na pomoc s trasováním kontaktů nakažených. Od pátku jich pomáhá několik desítek a denně provedou přes tisíc trasovacích hovorů. Každý třetí zaměstnanec firmy věnoval finanční příspěvek na podporu distančního vzdělávaní. Operátor společně s Nadací O2 pořídí technologické vybavení a mobilní internetové připojení pro 700 dětí, které nabídne vybraným neziskovým organizacím.

Školám O2 nabízí za příspěvek ministerstva školství 20.000 Kč na učitele možnost pořídit buď dva notebooky s bezdrátovým internetovým připojením nebo až 20 modemů pro bezdrátové připojení žáků. Součástí nabídky je startovací balíček 100 GB na 30 dnů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžování za epidemie: Ve skiareálech bude nastaven "management front"

23.11.2020 16:23 Aktualizováno V případě pravidel pro provoz lyžařských areálů a vleků se dnes zástupci ministerských expertních…

Česká pošta plánuje od března propustit zhruba 1500 zaměstnanců, zruší…

23.11.2020 15:42 Aktualizováno Česká pošta plánuje k 1. březnu příštího roku zrušit 2371 pracovních míst. Znamená to propuštění…

500 největších firem střední a východní Evropy: Česko má v žebříčku 78…

23.11.2020 13:14 Česko má v žebříčku 500 největších firem střední a východní Evropy podle obratu za rok 2019 celkem…

Black Friday: Online útraty Čechů letos poprvé přesáhnou miliardu korun

23.11.2020 13:08 Útraty Čechů na internetu při slevové akci černý pátek neboli Black Friday, který připadá na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama