Řetězce zahajují prodej vánoční stromků, lze je objednat i on-line

Sítě prodejen pro kutily, jejichž součástí jsou zahradní centra, zahajují prodej vánočních stromků. Lidé si je mohou přijít vybrat do prodejen, mohou si je ale také objednat na internetu s vyzvednutím v obchodě, ale i doručením domů. Vyplývá to ze zjištění ČTK.

Vánoce
doporučujeme

Vánoční stromky lze ode dneška koupit například v hobbymarketech Hornbach. Nabízejí je ve velikostech od 110 do 450 centimetrů. "Největší zájem je dlouhodobě o dánské jedle Nordmann Gold, toto označení zaručuje kvalitu, které zahrnuje pravidelný tvar a bohaté jehličí, jenž tolik nepíchá. Tyto jedle jsou odolné vůči teplotním změnám, proto vydrží dlouho a v místnosti skoro neopadávají," uvedl odborník z oddělení zahrady sítě Hornbach Daniel Brychta.

Dánskou jedli ve velikosti 130 až 170 centimetrů tu lze pořídit za 539 korun. Lidé si ji mohou objednat i na webu Hornbachu, kde je možný odběr v prodejně, nebo doručení na adresu.

Prodej vánočních stromků dnes zahájil také řetězec OBI. V aktuálním letáku u stromku velikosti M, tedy 150 až 175 centimetrů, uvádí cenu 439 korun.

Mountfield začne čerstvé kavkazské jedle z Dánska prodávat v sobotu. "Mohu potvrdit, že na první dny máme zajištěno dostatečné množství stromků a děláme vše pro to, abychom zajistili dodávky až do Vánoc. Nedokážu, ale předvídat, zda u dalších dodávek z Dánska nedojde ke zdržení či dokonce přerušení vzhledem ke složité situaci v Evropě v důsledku pandemie," řekl generální ředitel společnosti Mountfield Michal Pobežal. Nejžádanější velikost je podle něj od 150 do 200 centimetrů, kterou řetězec prodává od 539 korun.

Většina prodejen, včetně trhů, musí být v současné době z vládního nařízení uzavřena. Výjimku mají například prodejny zahrádkářských potřeb včetně osiva a sadby. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) dnes podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové předloží vládě opatření týkající se prodeje vánočních stromků a kaprů. Určeny by měly být na základě aktuálního skóre protiepidemického systému (PES), řekla dnes.

Češi ročně spotřebují až 1,3 milionu vánočních stromků. Jedlí je kolem 75 procent, stříbrného smrku 15 procent, klasického smrku a borovice asi deset procent. Dovozy tvoří asi polovinu prodejů, prodej umělých stromků klesá.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžování za epidemie: Ve skiareálech bude nastaven "management front"

23.11.2020 16:23 Aktualizováno V případě pravidel pro provoz lyžařských areálů a vleků se dnes zástupci ministerských expertních…

Česká pošta plánuje od března propustit zhruba 1500 zaměstnanců, zruší…

23.11.2020 15:42 Aktualizováno Česká pošta plánuje k 1. březnu příštího roku zrušit 2371 pracovních míst. Znamená to propuštění…

500 největších firem střední a východní Evropy: Česko má v žebříčku 78…

23.11.2020 13:14 Česko má v žebříčku 500 největších firem střední a východní Evropy podle obratu za rok 2019 celkem…

Black Friday: Online útraty Čechů letos poprvé přesáhnou miliardu korun

23.11.2020 13:08 Útraty Čechů na internetu při slevové akci černý pátek neboli Black Friday, který připadá na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama