Systém podávání žádostí do dotačního programu čeká v noci odstávka

Podnikatelé zasažení v souvislosti s pandemií koronaviru a souvisejícími vládními opatření, kteří se chystají podat žádost o dotaci z programů COVID nájemné nebo COVID gastro uzavřené provozovny musejí v noci počítat s plánovanou odstávkou, která se uskuteční od půlnoci do sobotních 06:00 odstávka. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) to uvedlo na svém webu.

Systém dotačního programu COVID
doporučujeme

Odstávka je podle MPO nutná kvůli nezbytné technické údržbě, v reakci na legislativní změny, zvýšení bezpečnosti včetně ukládání a uživatelského komfortu. Podnikatelé by měli dnes před půlnocí ukončit práci v systému, uložit rozpracované žádosti a z portálu se odhlásit.

Agendový informační systém MPO po zahájení příjmu žádostí do programu COVID gastro uzavřené provozovny 18. ledna zaznamenal ohromný nápor. Žadatelé si stěžovali na špatnou dostupnost i pomalou odezvu systému. Resort následně uvedl, že ho nechal posílit. Systém přesto minulý týden asi den a půl nefungoval. Část dat se ztratila. Lidé, kteří v něm pracovali 21. ledna od 01:00 najdou na přihlašovací stránce do systému informace, jak postupovat při zjištění nedostatků ve zpracovaných žádostech.

MPO v reakci na nedostupnost systému prodloužilo příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné do 4. února. O příspěvek z COVID gastro uzavřené provozovny mohou podnikatelé žádat do 1. března.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důvěra v českou ekonomiku v únoru vzrostla na 89,7 bodu

24.02.2021 10:07 Důvěra v českou ekonomiku po lednovém poklesu v únoru vzrostla. Souhrnný indikátor se zvýšil o 2,4…

ČSA oznámily propouštění až všech 430 zaměstnanců

24.02.2021 07:57 České aerolinie (ČSA) se chystají propustit až všech svých 430 zaměstnanců, oznámily úřadu práce.…

Polovina lidí v Česku bere měsíčně pod 29 tisíc korun čistého

23.02.2021 22:02 Aktualizováno Polovina lidí v Česku bere měsíčně méně než 29.000 Kč čistého. Desetina lidí má hrubý plat nižší…

V lednu opět klesly ceny v zemědělství, v průmyslu stagnovaly

23.02.2021 12:12 Aktualizováno Letos v lednu opět meziročně klesly ceny zemědělských výrobců v Česku, a to o 2,8 procenta. Ceny v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama