ÚOHS povolil převod části OKD pod státní podnik Diamo

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil převod částí podniku OKD na státní podnik Diamo. Úřad o tom informoval na svých internetových stránkách. Převod v září schválila vláda a je součástí ukončování těžby v dolech OKD.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS)
doporučujeme

"Úřad konstatoval, že fúze nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže. Nabývané části závodů OKD již nebudou v době po převzetí působit v oblasti těžby černého uhlí a jeho prodeje, naopak zůstanou aktivní v prodeji degazovaného plynu a pronájmu nemovitostí. Obchodní závod OKD HZBS pak zjišťuje báňskou záchrannou službu, sanuje vytěžená důlní díla, odebírá a prodává popeloviny," uvedl ÚOHS.

Podle rozhodnutí vlády z 21. září budou jednotlivé části OKD postupně přecházet pod státní podnik Diamo. OKD k 1. lednu příštího roku propustí 548 zaměstnanců, z toho asi 200 zůstane kvůli sanacím u podniku Diamo. Od března 2021 by pak mělo odejít dalších 1400 zaměstnanců.

Státní podnik Diamo bude jednotlivé části OKD přebírat postupně. Na začátku příštího roku to budou doly Staříč, Frenštát, Dukla a Lazy, na začátku března přibudou doly Darkov a ČSA. Následovat budou doly ČSM-sever a ČSM-jih včetně souvisejících dobývacích prostorů Louky a Stonava.

Těžba na všech dolech OKD by měla být ukončena na konci roku 2022. Náklady na utlumení těžby v dolech OKD do roku 2035 budou podle ministerstva průmyslu a obchodu 15,6 miliardy korun.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Strategie: Česko má být ekonomikou založenou na inovacích

22.01.2021 15:18 Národní výzkumná a inovační strategie pro inteligentní specializaci ČR chce cílit na to, aby Česko…

Česko patří k zemím s nízkým podílem žen ve vedení firem

21.01.2021 14:05 Česko patří v Evropě k zemím s nízkým podílem žen ve vedení velkých firem. Na žebříčku 18 států…

Kvóty na potraviny mám za brutální útok na peněženky. Agrobaroni zcela…

20.01.2021 22:03 Aktualizováno Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza ostře kritizuje, že Poslanecká sněmovna…

České obchody Pietro Filipi chtějí propustit všechny pracovníky

20.01.2021 09:13 Česká módní značka Pietro Filipi chce propustit všechny pracovníky svých 23 obchodů. Uvedl to dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama