Vláda projedná tři investiční pobídky, jejich celková hodnota přesahuje 181 milionů

Vláda v pondělí projedná investiční pobídky pro společnosti rPET InWaste, Wandera a Sklopísek Střeleč. Pobídky spočívají ve slevě na dani z příjmů dohromady za 181,4 milionu korun rozložené do deseti let. Vyplývá to z materiálu na pondělní jednání vlády, které má ČTK k dispozici.

Vláda ČR
doporučujeme

Firma rPET InWaste se sídlem v Rosicích na Brněnsku plánuje investovat 133,1 milionu korun do zavedení výroby, v rámci které bude zpracována druhotná surovina PET vloček na recyklát o vysoké čistotě a potravinářské kvalitě. Ten bude využit následně pro výrobu nových PET lahví, které budou opět recyklovatelné. Investice by měla vytvořit 18 nových pracovních míst a podle agentury Czechinvest přínosy investice během deseti let převyšují náklady státního rozpočtu o zhruba 200 milionů korun. Podpora ve formě slevy na dani by měla pro firmu činit 59,9 milionu korun.

Brněnská Wandera, která vznikla v roce 2015 jako servisní centrum skupiny Wandera zabývající se kybernetickou bezpečností mobilních zařízení, plánuje rozšířit centrum pro tvorbu softwaru se zaměřením na bezpečnost a správu mobilních dat za 57,8 milionu korun. Přinést by to mělo 24 nových pracovních míst a podpora ve formě slevy na dani by měla být 20,2 milionu korun. Podle agentury CzechInvest přínosy investice převyšují náklady státního rozpočtu o zhruba 172,7 milionu korun.

Společnost Sklopísek Střeleč se sídlem v Újezdu pod Troskam na Jičínsku, která patří ve výrobě a prodeji křemenných písků mezi největší dodavatele ve střední Evropě, plánuje rozšíření výroby sušených sklářských písků a mikromletých písků za 405 milionů korun. Investice by měla vytvořit osm nových pracovních míst. Pobídka by měla činit u slevy na dani 101,3 milionu korun. Podle agentury CzechInvest přínosy investice za deset let převyšují náklady státního rozpočtu o 418,6 milionu korun.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Strategie: Česko má být ekonomikou založenou na inovacích

22.01.2021 15:18 Národní výzkumná a inovační strategie pro inteligentní specializaci ČR chce cílit na to, aby Česko…

Česko patří k zemím s nízkým podílem žen ve vedení firem

21.01.2021 14:05 Česko patří v Evropě k zemím s nízkým podílem žen ve vedení velkých firem. Na žebříčku 18 států…

Kvóty na potraviny mám za brutální útok na peněženky. Agrobaroni zcela…

20.01.2021 22:03 Aktualizováno Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza ostře kritizuje, že Poslanecká sněmovna…

České obchody Pietro Filipi chtějí propustit všechny pracovníky

20.01.2021 09:13 Česká módní značka Pietro Filipi chce propustit všechny pracovníky svých 23 obchodů. Uvedl to dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama