Lufthansa rozšíří během vánočních svátků svůj letový řád

Letecká společnost Lufthansa rozšíří svůj vánoční letový řád, aby uspokojila přibývající rezervace německých turistů. Největší evropské aerolinky přidají lety do jižní Evropy, včetně Řecka, Itálie a Španělska, informovala Lufthansa. Letecká společnost také o vánočních svátcích znovu oživí spojení do velkých měst.

Lufthansa
doporučujeme

Nárůst rezervací přirovnává agentura Bloomberg k záblesku světla po ponurém roce. Pandemie covidu-19 zasáhla letecké odvětví velmi silně.

Lufthansu v červnu devíti miliardami eur (237,9 miliardy Kč) podpořila německá vláda. Německá letecká společnost před měsícem uvedla, že musí zdvojnásobit provoz, aby se vyhnula ztrátě. V porovnání s minulým rokem klesla její kapacita na čtvrtinu.

Poptávka po leteckém cestování se v Evropě zvýšila poté, co některé země, včetně Británie a Itálie, uvedly, že dočasně uvolní plošné uzávěry, aby se rodiny mohly o svátcích setkávat. O nárůstu rezervací na konec prosince minulý měsíc informovala i britská nízkonákladová letecká společnost easyJet.

Lufthansu přesto čeká náročná zima, protože Evropa se opět potýká s rostoucími počty nově nakažených koronavirem. Třebaže budou brzy uvedeny vakcíny proti covidu-19, evropské aerolinky očekávají se po valnou část příštího roku se poptávka nijak zásadně nezlepší, připomněla agentura Bloomberg.

Němci mohou letecky cestovat, ale pokud se vrátí z destinace označené za rizikovou, musí být v karanténě až deset dní. V některých spolkových zemích může karanténa skončit dřív, pokud má člověk negativní test na koronavirus od pátého dne po návratu.

Akcie Lufthansy ve čtvrtek posílily o 1,5 procenta. Od počátku roku však ztratily 38 procent své hodnoty. Největší letecká společnost Evropy byla v červenci vyřazena z prestižního bluechipového indexu DAX, který sleduje 30 předních německých podniků. V indexu figurovala od jeho založení v roce 1988.

Německá kancléřka Angela Merkelová své spoluobčany požádala, aby se tuto zimu vzdali dovolené na lyžích. Na počátku pandemie se vyskytlo několik ohnisek nákazy v lyžařských střediscích. Lufthansa nicméně informovala o výrazném zájmu o letenky do Finska, které uzávěru nezavedlo a kam lidé za zimními sporty cestují.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z českých kvót na potraviny by mohl profitovat Babiš, varují v zahraničí

22.01.2021 14:48 Český premiér Andrej Babiš by mohl mít prospěch z novely, podle které by české prodejny potravin o…

Německo zhoršilo odhad letošního růstu HDP na 3 procenta

22.01.2021 14:02 Německá vláda nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce zvýší…

Google začne francouzským deníkům platit za autorská práva

21.01.2021 09:48 Americký internetový gigant Google podepsal dohodu o placení autorských práv s lobbistickým…

Inflace v EU v prosinci mírně vzrostla, dosáhla 0,3 procenta

20.01.2021 11:34 Meziroční míra inflace v Evropské unii v prosinci vzrostla proti listopadu o desetinu procentního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama