Nebezpeční lupiči z Třebíčska dopadeni, při útěku ve stříbrném fordu stříleli

Policie zadržela i třetího člověka, který je podezřelý ze čtvrtečního vloupání do garáže u hájenky na Třebíčsku. V dnešní tiskové zprávě to uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Zadržení dvou prvních podezřelých oznámila policie ve čtvrtek v podvečer. Trojice, kterou při krádeži přistihl majitel domu, se snažila ujet.

Přidejte svůj názor

zbraně
doporučujeme

Při útěku stříleli, nikdo nebyl zraněn. Ve čtvrtek odpoledne po nich začali pátrat policisté z Vysočiny a Jihomoravského kraje. Dopadli je na Žďársku.

"Do garáže vnikli po odstranění visacího zámku petlice, která zajišťovala vstupní vrata. Zevnitř odcizili kompresor a různé nářadí," uvedla mluvčí. Jakmile je majitel přistihl, nasedli do připraveného auta a snažili se ujet. Majitel jel za nimi. Pachatelé při útěku stříleli z blíže nezjištěné zbraně. "Do jízdní dráhy vozidla, které je pronásledovalo, vhazovali různé předměty zřejmě pocházející z krádeže," řekla Čírtková. Zda střílel i majitel kradených věcí či zda byla použitá zbraň držena legálně, mluvčí nekomentovala.

Při hledání vozu se policie obrátila s žádostí o informace na veřejnost. Lidé se ale posádku neměli snažit zastavit. "Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet," řekla už dřív Čírtková. Vůz bez registračních značek našla policie na Žďársku. V domě nedaleko odtud pak zadržela dva lidi.

"V objektu byla provedena důkladná domovní prohlídka. Kriminalistům se dalším šetřením podařilo zjistit, že se na trestné činnosti na Třebíčsku skutečně podíleli tři muži a všechny se podařilo zadržet," uvedla Čírtková. Okolnosti zadržení třetího člověka dnes neupřesnila.

Případ vyšetřují třebíčští kriminalisté.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První letošní vražda v Praze, policie podezřelou zadržela

17.01.2020 18:08 Policie vyšetřuje vraždu muže na pražském Proseku, stala se o půlnoci ze středy na čtvrtek v…

Maďar v Praze ujížděl policii, vezl uprchlíky

17.01.2020 14:46 Celníci v Praze zadrželi maďarského řidiče, který podle nich převážel tři uprchlíky ze Sýrie a…

Muž na Břeclavsku před policisty skočil do vody, zřejmě utonul

16.01.2020 17:05 Policie na novomlýnských nádržích na Břeclavsku pátrá po muži, který před policejní hlídkou skočil…

Pacient nemocnice ve Slaném hrozil nožem, ochranka ho postřelila

16.01.2020 14:36 Aktualizováno Pacient ve slánské nemocnici napadl v noci na dnešek personál, pracovník ochranky jej postřelil do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama