Za šibenici před domem hejtmana Vondráka bude muž o půl roku déle ve vězení

Na půl roku do vězení poslal ve čtvrtek Okresní soud v Opavě třicetiletého Vojtěcha Zdráhala, který loni v lednu umístil před rodinný dům moravskoslezského hejtmana Ivo Vondráka (ANO) maketu šibenice s oprátkou a nápisem vlastizrádce. Muž je ve vězení už teď, odpykává si trest za dřívější prohřešky. Uvedl to server iDNES.cz.

Soudní jednání se konalo v nepřítomnosti obžalovaného, k senátu hovořil prostřednictvím videokonference z věznice v jihomoravské Kuřimi. K činu se přiznal. "To, co jsem udělal, byla blbost, ale zpátky se to už bohužel nedá vrátit," řekl muž, který dříve žil v Ostravě. Z nebezpečného vyhrožování policie Zdráhala obvinila loni na podzim.

Podle spisu loni 29. ledna odpoledne zastavily u domu hejtmana Vondráka v obci nedaleko Ostravy dva automobily údajně přijíždějící z některé z demonstrací proti covidovým opatřením. Lidé z nich před plot domu umístili 140 centimetrů vysokou dřevěnou šibenici s oprátkou a nápisem vlastizrádce. Na šibenici byl také obrázek figurky oběšence a text vinící politiky z korupce a genocidy kvůli opatřením v době pandemie covidu-19. Kriminalisté na šibenici našli Zdráhalovy otisky prstů. Ten se přiznal, další lidi ale jmenovat odmítl.

Související

Více souvisejících

soudy Ivo Vondrák (hejtman) Moravskoslezský kraj

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 3 minutami

před 24 minutami

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jako z hollywoodského trháku. Trosečníky na ostrově zachránil nápis z palmových listů

Americká pobřežní stráž ohlásila úspěšnou záchranu tří trosečníků, kteří uvízli na opuštěném ostrově v západní části Tichého oceánu. Piloti letadla amerických námořních sil je lokalizovali díky nápisu "HELP" z palmových listů.  Uvedl to server CNN.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy