Film Havel vévodí návštěvnosti kin, na druhé místo odsunul komedii 3Bobule

Snímek Havel režiséra Slávka Horáka, který se soustředí na osobní život prvního českého prezidenta Václava Havla, vévodí tabulce návštěvnosti českých kin.

Z filmu Havel
doporučujeme

Film o Havlově boji za pravdu, pronásledování a věznění, ale také milostných vztazích a vlastních pochybách při svém vstupu do kinosálů přilákal o víkendu přes 32.500 lidí. Na druhé místo odsunul měsíc vedoucí vinařskou komedii 3Bobule. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů (UFD).

Třetí pokračování Bobulí režiséra Martina Koppa při svém premiérovém víkendu zaznamenal srovnatelný počet diváků jako Havel. Za pět týdnů 3Bobule zhlédlo bezmála 160.000 lidí.

Na třetí příčku žebříčku se z druhého přesunulo první celovečerní animované dobrodružství mluvícího psa Scooby-Dooa s názvem Scoob!, které za dva týdny nasbíralo přes 40.000 diváků. Podobný zájem je na čtvrtém místě o necenzurovanou verze dokumentu V síti určenou pro dospělé publikum. Původní verze snímku V síti je na jedenáctém místě. Šokující výpověď o zneužívání dětí na internetu vidělo od jeho premiéry na konci února přes 401.000 diváků a jeho tržby překročily 60 milionů korun. Na pátém místě je německá komedie Téměř dokonalá tajemství, kterou za šest týdnů vidělo 67.000 návštěvníků kin.

V první desítce nejnavštěvovanějších filmů uplynulého víkendu jsou ještě z českých snímků na sedmém místě komedie Chlap na střídačku a na osmém Přes prsty.

Tento čtvrtek bude mít premiéru dokument K2 vlastní cestou o horolezkyni Kláře Kolouchové, která jako první Češka a dvacátá žena na světě zdolala horu K2 v pákistánském pohoří Karákorám. Dále do kin vstoupí americký horor Démon zatracení, rusko-americký animovaný snímek Velké dobrodružství malé pandy a francouzsko-německé drama Proxima.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český horor zvítězil na on-line filmovém festivalu v Torontu

10.08.2020 13:01 Cenu za nejlepší hororový film a za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli získal na měsíčním…

Film Havel by mohly uvést globální streamovací služby, režisér Horák jedná…

09.08.2020 18:06 Režisér Slávek Horák jedná s globálními streamovacími službami o uvedení snímku Havel. Řekl to v…

Olga Havlová dokázala život přizpůsobit sobě. Má můj obdiv, říká Geislerová

09.08.2020 16:08 Manželka Václava Havla Olga byla podle herečky Anny Geislerové, která ji ztvárnila v novém filmu…

Na co jít do kina? Ava, Vzpomínky na Itálii, oddechovka Palm Springs a…

08.08.2020 17:00 Žádné hollywoodské trháky teď v kinech nejsou, ale přesto se v nich promítá několik zajímavých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama