Film Havel vévodí návštěvnosti kin, na druhé místo odsunul komedii 3Bobule

Snímek Havel režiséra Slávka Horáka, který se soustředí na osobní život prvního českého prezidenta Václava Havla, vévodí tabulce návštěvnosti českých kin.

Z filmu Havel
doporučujeme

Film o Havlově boji za pravdu, pronásledování a věznění, ale také milostných vztazích a vlastních pochybách při svém vstupu do kinosálů přilákal o víkendu přes 32.500 lidí. Na druhé místo odsunul měsíc vedoucí vinařskou komedii 3Bobule. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů (UFD).

Třetí pokračování Bobulí režiséra Martina Koppa při svém premiérovém víkendu zaznamenal srovnatelný počet diváků jako Havel. Za pět týdnů 3Bobule zhlédlo bezmála 160.000 lidí.

Na třetí příčku žebříčku se z druhého přesunulo první celovečerní animované dobrodružství mluvícího psa Scooby-Dooa s názvem Scoob!, které za dva týdny nasbíralo přes 40.000 diváků. Podobný zájem je na čtvrtém místě o necenzurovanou verze dokumentu V síti určenou pro dospělé publikum. Původní verze snímku V síti je na jedenáctém místě. Šokující výpověď o zneužívání dětí na internetu vidělo od jeho premiéry na konci února přes 401.000 diváků a jeho tržby překročily 60 milionů korun. Na pátém místě je německá komedie Téměř dokonalá tajemství, kterou za šest týdnů vidělo 67.000 návštěvníků kin.

V první desítce nejnavštěvovanějších filmů uplynulého víkendu jsou ještě z českých snímků na sedmém místě komedie Chlap na střídačku a na osmém Přes prsty.

Tento čtvrtek bude mít premiéru dokument K2 vlastní cestou o horolezkyni Kláře Kolouchové, která jako první Češka a dvacátá žena na světě zdolala horu K2 v pákistánském pohoří Karákorám. Dále do kin vstoupí americký horor Démon zatracení, rusko-americký animovaný snímek Velké dobrodružství malé pandy a francouzsko-německé drama Proxima.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejvíc času u televize v regionu tráví Maďaři a Poláci, Češi jsou čtvrtí

25.02.2021 11:51 Nejvíce se loni dívali na televizi v regionu Maďaři a Poláci. Denní sledovanost v Maďarsku se…

Kina měla loni nejméně návštěvníků v historii Česka

14.02.2021 09:57 Do kin loni kvůli epidemii koronaviru přišlo nejméně návštěvníků v historii České republiky.…

Český film Šarlatán má šanci na Oscara, je v užším výběru

11.02.2021 04:50 Český film Šarlatán režisérky Agnieszky Hollandové se dostal do užšího výběru 15 filmů, které se…

Zemřel scénárista Jean-Claude Carrière, spolupracoval s Formanem

09.02.2021 05:31 Francouzský spisovatel a scénárista Jean-Claude Carrière, který spolupracoval se slavnými režiséry…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama